Site Loader

Laptopy oferują doskonałą przenośność i moc, ale ostatecznie są mniej elastyczne niż komputery stacjonarne. Możesz po prostu zdecydować o budżecie i kupić cokolwiek od dużego producenta, takiego jak Dell, Lenovo, HP lub Acer, ale co, jeśli urządzenie nie robi tego, co chcesz?

Co się stanie, jeśli klawiatura lub ekran są nieprawidłowe lub nie mają wszystkich potrzebnych portów? Nie możesz po prostu wymienić monitora czy klawiatury i chociaż możesz robić takie rzeczy, jak modernizacja pamięci RAM lub przejście na większy lub szybszy dysk twardy, robienie tych rzeczy nie jest tak łatwe, jak na komputerze stacjonarnym. Z tego powodu musisz dokładnie przemyśleć, do czego potrzebujesz laptopa, zanim zdecydujesz się go kupić. Ogólnie nie ma najlepszego laptopa, to naprawdę zależy od twoich wymagań i budżetu, a rozmiar odegra w tym dużą rolę. Laptopy zwykle dzielą się na kategorie w zależności od przekątnej ekranu, w calach. Wynika to z faktu, że rozmiar ekranu laptopa określa również ogólny rozmiar jego obudowy. Laptop z ogromnym 17-calowym ekranem będzie fantastyczny do pracy lub grania, i prawdopodobnie będzie miał przyzwoitą klawiaturę, aby ułatwić pisanie, ale będzie znacznie większy i cięższy niż 13-calowy model. Notebooki do gier to technicznie laptopy, ale większość z nich nie jest łatwo przenośna. Musisz dokładnie przemyśleć, czy będziesz podróżować z laptopem, czy używać go tylko w domu. Nie ma sensu kupować ultralekkiego 13-calowego modelu, jeśli zamierzasz go używać na biurku w domu przez większość czasu. Podobnie, laptop z 17-calowym monitorem stanowi dobry zamiennik komputera stacjonarnego, ale raczej nie zmieści się w plecaku, a jeśli tak, możesz nie być zadowolony z noszenia czegoś, co waży około trzech kilogramów. 15-calowy model oferuje przyzwoity kompromis między łatwością użytkowania a przenośnością, o ile waży około dwóch kilogramów lub mniej, prawdopodobnie nie będziesz miał problemu z zabraniem go do pociągu. Jeśli chcesz czegoś bardzo lekkiego, wybierz laptopa z wyświetlaczem 11-13 cali. Rozmiar ekranu to jednak nie wszystko, należy również wziąć pod uwagę rozdzielczość.

Na 15-calowym laptopie z ekranem 1920 x 1080 nie ma dużo więcej miejsca na aplikacje niż w 15-calowym modelu z ekranem 1366 x 768. Jednak wyższa rozdzielczość oznacza, że tekst i ikony będą znacznie płynniejsze, a zatem łatwiejsze do zobaczenia. Aby dowiedzieć się dokładnie, czego szukasz na ekranie, warto wejść do sklepu i wypróbować kilka. Twój wzrok i preferencje decydują o tym, jakiego rodzaju ekran wybierzesz. Większość laptopów nadal oferuje tradycyjną konstrukcję z ekranem składanym na klawiaturze. Jest jednak kilka, które podważają ten trend. Niektóre laptopy zachowują tradycyjny kształt, ale są wyposażone w ekran dotykowy, który może być zabawny w przypadku kreatywnych zadań, takich jak rysowanie lub tworzenie muzyki. Inne mają ekran dotykowy, który można złożyć za klawiaturę, zmieniając laptopa w tablet – zwykle są to tak zwane urządzenia 2 w 1. Klawiatury laptopów również mogą się bardzo różnić jakością. Jeśli nie możesz wypróbować klawiatury w sklepie, przynajmniej przeczytaj kilka recenzji, aby sprawdzić, czy występują jakieś poważne problemy. W końcu będziesz musiał żyć z niestandardową klawiaturą, o ile masz laptopa. To samo dotyczy touchpada laptopa. Jest to jeden z najważniejszych sposobów interakcji z laptopem, więc musi działać dobrze. Niestety wiele touchpadów do laptopów jest niewygodnych w użytkowaniu. Istnieje tendencja do włączania przycisków do głównego touchpada, co przy złym zaimplementowaniu może oznaczać, że kursor przeskakuje po całym miejscu po kliknięciu. Zajrzyj na stronę https://vobis.pl/laptopy, a z pewnością znajdziesz laptop odpowiedni dla siebie. Wiele paneli dotykowych nie reaguje dokładnie na ruchy palców lub ma delikatne przyciski, które utrudniają ustalenie, czy zarejestrowałeś kliknięcie. Większość współczesnych touchpadów obsługuje gesty, w których można przewijać lub przesuwać dwoma palcami, ale z drugiej strony, łatwość użycia tych gestów różni się w zależności od laptopa.

Post Author: Mirek