Site Loader

Komody, czyli stylowy mebel do każdego wnętrza

Podczas projektowania wnętrz ważną rolę odgrywają meble, czyli elementy, które praktycznie zawsze znajdują się w naszych domowych przestrzeniach. Jednak wśród samych mebli mało jest tak uniwersalnych konstrukcji jak komody. Wynika to z faktu, że to komody właśnie poprzez swoją praktyczność i możliwość wykorzystania ograniczoną jedynie przez wyobraźnie, wpasowują się idealnie w każdy rodzaj i styl wnętrza.

Czy nie ma przesady w tym stwierdzeniu? W końcu uniwersalny mebel to marzenie wielu projektantów. Poświęćmy zatem chwilę i przyjrzyjmy się temu, jak komoda idealnie wpasuje się w różne miejsca naszych czterech ścian! 

Eleganckie komody czy pojemne szuflady? 

Wybierając meble do swojego domu, często stajemy przed swoistym dylematem. Próbujemy zdecydować, co cenimy wyżej: elegancję czy praktyczność. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdy z nas chce, aby jego dom czy mieszkanie wyglądało stylowo i ładnie. Z drugiej strony na co dzień cenimy sobie praktyczne zastosowanie mebli i chcemy, aby były efektywnie wykorzystywane. Właśnie w takich momentach komody wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom.   

Nowoczesne komody potrafią nie tylko być pojemne, ale przy tym nadawać wnętrzu niesamowitego charakteru. I co ważne, pasują do każdego pomieszczenia. Wąska komoda idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach czy wręcz korytarzach. Większe gabarytowo meble tego typu idealnie sprawdzą się w pokoju młodzieżowym, salonie czy sypialni. Do tego mogą mieć zarówno praktyczne drzwiczki, za którymi skryjemy sporo rzeczy, jak i pojemne szuflady na różnego rodzaju domowe skarby.

Jest więc w czym wybierać! 

Komody pokojowe — cała gama mebli

Prawdą jest także to, że dziś chyba nikt z nas nie wyobraża sobie głównego, dziennego pokoju bez komody. Można na niej ustawić sprzęt RTV, ale równie dobrze piękne i klimatyczne lampy czy ozdoby nadające naszemu pokojowi konkretny styl i klimat. Pamiętać warto także o tym, że do wyboru mamy zarówno komody wysokie, jak i te niższe, które sprawdzą się w innego rodzaju wnętrzach. Przy tym obecnie komody wykonane są z różnego rodzaju materiałów i mogą różnić się nie tylko detalami, ale naprawdę sporą liczbą rzeczy. 

Jeśli więc stoisz przed dylematem wyboru mebli do swoich czterech ścian, mocno zastanów się nad tym czy nie postawić na stylową komodę. To właśnie ona może stać się główną ozdobą pomieszczenia, do jakiego ją wstawisz, a przy okazji na pewno zaskoczy Cię swoją praktycznością i uniwersalnością w wykorzystaniu! 

   

 

 

 

Post Author: Mirek