Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Środki ochrony indywidualnej obejmują nie tylko odzież ochronną. Istnieją trzy inne ważne kategorie, w tym ochrona przed upadkiem, ochrona dróg oddechowych i ochrony oczu i twarzy.

Upadek jest jedną z głównych przyczyn śmierci na budowach, więc użycie odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak szelki bezpieczeństwa, jest jednym ze sposobów uniknięcia tego niebezpieczeństwa. Ważna jest również ochrona płuc, dlatego stosowanie specjalnych masek w celu zapobiegania wdychaniu niebezpiecznych gazów, oparów i cząstek to kolejny sposób na zachowanie bezpieczeństwa.

Będzie to szczególnie ważne jeżeli będziemy pracowali przy ociepleniach watą szklaną, czy też będziemy demontowali elementy zawierające azbest. Pracownicy muszą być dobrze widoczni, zatem powinni posiadać kamizelki z które zapewniają ich dobrą widoczność w gorszych warunkach.

Ze względu na wiele potencjalnych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się pracownicy w branży budowlanej, konieczne jest noszenie środków ochrony osobistej. W zależności od miejsca pracy pracownicy mogą być narażeni na wiele zagrożeń, w tym upadek, porażenie prądem, tępy uraz.

Wszystkie te wypadki mogą spowodować śmierć, pracownicy mogą również doświadczyć wielu poważnych obrażeń, takich jak oparzenia chemiczne, złamane kości czy odcięte palce. Ze względu na dotkliwość tych zagrożeń firmy mogą ponieść wysokie koszty związane z odszkodowaniami dlatego też przestrzegają wszystkich wytycznych określonych dla różnych stanowisk pracy. Spawacze często korzystają ze specjalistycznych rękawic, które muszą być odporne na działanie temperatury, dlatego też często wybierają rękawice ochronne skórzane. Są to rękawice które są niepalne, ale także nie topiące się, co będzie niezwykle ważne. Muszą bardzo dobrze chronić dłonie spawacza, ale także inne części rąk, więc powinny być dłuższe od standardowych rękawic. Inne rękawice będzie wykorzystywał elektryk, w tym przypadku będą to rękawice które nie mogą się elektryzować, ale także nie mogą ograniczać ruchów, powinny być zatem cieńsze. Mogą to być przykładowo rękawice gumowane, nie przenoszące ładunków elektrycznych.

Post Author: Mirek