Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wielu ludzi w naszym kraju podejmuje decyzję o zakupie używanego samochodu.

Nic w tym dziwnego, ponieważ własne auto zapewnia dużą swobodę i niezależność oraz możliwość transportu na krótkich i dalekich dystansach. Posiadanie auta to nie tylko korzyści, ale również obowiązki. Między innymi istotną kwestią jest posiadanie ubezpieczenia OC pojazdu. Kupując auto używane, nabywca ma prawo korzystać z polisy nabytej przez poprzedniego posiadacza. Czasami jednak o wiele bardziej opłacalna jest rezygnacja z takiego ubezpieczenia. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Kupno auta – wypowiedzenie dotychczasowej umowy OC

Kiedy warto zrezygnować z umowy OC poprzedniego właściciela?

Dla wielu osób możliwość korzystania z ubezpieczenia OC konkretnego pojazdu jest bardzo korzystną i wygodną sprawą. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których bardziej rozsądnym i opłacalnym wyjściem jest rezygnacja z ubezpieczenia i wypowiedzenie takiej umowy. Można w ten sposób uniknąć dodatkowych kosztów i zdecydować się na inne ubezpieczenie oferowane na lepszych warunkach. Dzisiaj nie trudno o to, ponieważ na rynku działa wiele towarzystw oferujących atrakcyjne stawki dla swoich klientów.

Po nabyciu pojazdu należy poinformować o tym fakcie towarzystwo, w którym dany samochód jest ubezpieczony. Wówczas otrzymuje się informacje o ewentualnych zaległościach, których nie opłacił poprzedni właściciel. Obowiązek ten przechodzi na nowego właściciela, ale można tego uniknąć wypowiadając umowę OC i wykupując nową polisę na swoje dane. Dzięki temu uniknie się przykrej niespodzianki i dodatkowych, niechcianych kosztów.

W zależności od wewnętrznych zasad towarzystwa, kwota składki może różnić się od tej, która obowiązywała dla poprzedniego właściciela. Po ponownej kalkulacji może okazać się, że nowy właściciel musi sporo dopłacić. W takiej sytuacji również warto wypowiedzieć umowę i poszukać lepszej polisy. Więcej informacji w tym temacie można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://porownywarka-ubezpieczen.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-przez-nabywce-pojazdu/. Warto zapoznać się z takimi praktycznymi poradami.

Post Author: Mirek