Site Loader

Jednym z najciekawszych miejsc do nurkowania są Włochy, tu w morzu Tyrreńskim najdziemy wiele interesujących miejsc do nurkowania. Ischia to włoska wyspa znana z urzekającego piękna i niesamowitych możliwości nurkowania.

Ta wulkaniczna wyspa jest największą z wysp Phlegrean i przyciąga turystów z całego świata przez cały rok. Wielu z tych gości to nurkowie, którzy znajdują tu doskonałe warunki do nurkowania. Temperatura wody na Ischii wynosi od 15 do 26 ° C w zależności od pory roku. Sezon nurkowy na Ischii trwa od kwietnia do listopada, a najlepszymi miesiącami na nurkowanie na Ischii są zdecydowanie lipiec i sierpień, jednak wielu nurków decyduje się na podróż do regionu poza szczytowym okresem letnich wakacji, ponieważ wtedy woda jest spokojniejsza. Włochy to duży kraj i otoczony Morzem Śródziemnym.

Dlatego w całym kraju można znaleźć wiele miejsc do nurkowania. Przykładem będzie Portofino Marine Park to miejsce nurkowe jest idealne dla wszystkich nurków, z rożnym stopniem zaawansowania.

Można tu znaleźć ciekawe jaskinie, a nawet wraki z II wojny światowej, a ponieważ jest to obszar chroniony, można znaleźć obfitość wyjątkowego życia morskiego. Kolejnym miejscem będzie Ischii na Morzu Tyrreńskim, w północnej części Zatoki Neapolitańskiej. Ischia to włoska wyspa znana ze swojego urzekającego piękna i niesamowitych możliwości nurkowania. Sardynia ta wyspa jest jedną z najlepszych lokalizacji do nurkowania we Włoszech, z jaskiniami, bogatym życiem morskim i koralowcami, dla początkujących i zaawansowanych nurków.

Secca Del Papa (Bank Papieża) miejsce idealne dla wszystkich poziomów nurków, rafy pokryte koralowcami, ciekawe okazy flory i fauny wspaniałe ośmiornice i węgorze. Grotta Niedda to miejsce do nurkowania jest najlepsze dla zaawansowanych nurków, którzy mogą pływać przez szereg jaskiń, tuneli i kanionów z pochodnią, aby oświetlić ciemne wody, odsłaniając po drodze ośmiornice i homary. Z pewnością znajdziemy wiele miejsc na nurkowanie morze Tyrreńskie, to bardzo dobry pomysł dla każdego nurka. We Włoszech znajdziemy wiele pięknych miejsc do nurkowania.

Post Author: Mirek