Site Loader

Można cieszyć się przyjemnym ciepłem w całym domu i to bez konieczności nadwyrężania budżetu dzięki ogrzewaniu na podczerwień. Czas najwyższy poznać zalety tego innowacyjnego rozwiązania.

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień – jakie korzyści dają panele na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień cieszy się coraz większym uznaniem. Dlaczego w przypadku ogrzewania na podczerwień mówi się o oszczędności? Otóż zużycie energii i koszty inwestycyjne są niskie. Nie ma także kosztów związanych z eksploatacją i serwisem. Problemem nie są także straty ciepła związane ze spalaniem energii. Zaletą paneli podczerwieni jest także to, że można je samodzielnie i z łatwością zamontować. Dotyczy to także demontażu. Kolejną kwestią jest komfort. W przypadku ogrzewania na podczerwień można liczyć na niezwykle prostą obsługę, którą ogranicza się do włączenia grzejnika. Można śmiało powiedzieć, że ogrzewanie na podczerwień jest bezobsługowe. Dodatkowo sterowanie jest inteligentne, a sam grzejnik bezawaryjny. Można łatwo i szybko redukować temperaturę, tworząc najbardziej optymalne dla siebie warunki cieplne. Co więcej, rozkład temperatury jest równomierny w całym pomieszczeniu. Z całą pewnością jest to ogromny plus. W przypadku ogrzewania konwencjonalnego różnica temperatur na dole i przy suficie potrafi wynieść nawet kilkanaście stopni Celsjusza. W przypadku ogrzewania typu infrared znika problem z ciągle marznącymi kończynami i uczuciem gorącej głowy.

Ogrzewanie na podczerwień jest z całą pewnością przyjazne dla środowiska. Jest to rozwiązanie ekologiczne, które pozwala nawet na wykorzystanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Nie trzeba martwić się żadną emisją zanieczyszczeń. Co więcej, można samemu produkować energię elektryczną, która będziemy ogrzewać swoje budynki – wystarczy posiadać instalację fotowoltaiczną. Nie ma żadnych produktów spalania i nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska. Nie sposób jest także nie powiedzieć o korzyściach zdrowotnych płynących z korzystania z ogrzewania na podczerwień. Jest to najzdrowsze źródło ciepła. Promieniowanie podczerwone jest naturalne i każdy z nas je uwielbia, gdyż jest to promieniowanie słoneczne. Takie promieniowanie stosuje się nawet w inkubatorach dla noworodków czy też na fermach do ogrzewania ptactwa. Ogrzewanie na podczerwień zapewnia najwyższy komfort cieplny. Jest to idealne rozwiązanie dla osób borykających się z alergiami, gdyż znika problem z przemieszczającym się w pomieszczeniu kurzem. Roztocza nie są ciągle poruszanie przez gwałtowną cyrkulację powietrza, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania konwencjonalnego. Promieniowanie podczerwone jest bardzo korzystne także dla reumatyków i wspomaga ono rekonwalescencję.

undefined

Post Author: Mirek