Site Loader

Okna plastikowe od lat są najchętniej wybierane przez polskich konsumentów. A rodzime firmy tak wyspecjalizowały się w ich produkcji, że z powodzeniem zdobywają także zagraniczne rynki. Co sprawia, że okna PCV cieszą się niemalejącą popularnością?

Wysoka jakość okna PCV

Współcześni konsumenci są coraz bardziej wymagający. Inwestują swoje środki świadomie, częściej zwracając uwagę na jakość oraz dodatkowe atuty produktu. Takie jak chociażby bezpieczeństwo dla środowiska. To obecnie jeden z wiodących tematów rodzimej debaty publicznej. Z każdym rokiem powiększa się grupa obywateli, zainteresowanych proekologicznymi wyrobami. Dla wielu z nich pierwszym krokiem ku ochronie przyrody jest inwestycja w okna PCV. Szczelne profile oznaczają efektywne zapobieganie utracie ciepła z wnętrza domu czy biura.

Poza tym tego rodzaju stolarka okienna wyróżnia się trwałością. Okna plastikowe nie wymagają impregnowania. Dobrze radzą sobie nawet w wymagających warunkach polskiego klimatu. Są odporne na zmiany temperatur i działanie promieni słonecznych. Wyróżnia je doskonała wodoszczelność, pozwalają też odciąć się od dźwięków płynących z zewnątrz.

W przeciwieństwie do drewnianej stolarki okiennej, okna PCV nie są podatne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Przetrwają co najmniej kilkanaście lat. Wystarczy raz na jakiś czas umyć je zwykłym płynem do szyb, na zabrudzenia ram na ogół wystarcza płyn do mycia naczyń. Sporadycznie warto też nasmarować zawiasy i sprawdzić okucia. To wystarczy, by okna PCV przetrwały jeszcze dłużej i z powodzeniem chroniły wnętrza przed wychłodzeniem.

Na ich wysoką jakość przekładają się też detale. Producenci udoskonalają nie tylko technologie łączenia poszczególnych elementów, doprecyzowują także niewielkie elementy. Takie jak uszczelki, zawiasy czy dodatkowe akcesoria.

Unikatowy design

Gdyby nie zróżnicowana oferta okna PCV nie zachowałyby pozycji lidera wśród modeli stolarki okiennej. Szczelność i trwałość, choć niewątpliwie kluczowe, już nie wystarczają.

– Inwestorzy szukają okien, które wpiszą się w indywidualny charakter ich wnętrz i jednocześnie będą ozdobą elewacji. Oferujemy im zatem okna PCV w modnych, ale także ponadczasowych kolorach. Klientom ceniącym tradycyjne aranżacje polecamy profile z drewnopodobną okleiną. Jeżeli kogoś przekonuje modernistyczny styl urządzania wnętrz, przypadną mu do gustu okna plastikowe z aluminiową nakładką – informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Szeroki asortyment sprawił, że okna PCV zyskały renomę. I są postrzegane jako produkty dla każdego. Zdecydowana większość inwestorów ma napięty budżet remontowy czy budowlany. Atrakcyjne warunki finansowe przekonają zresztą każdego. Zwłaszcza gdy w zamian za rozsądne pieniądze otrzyma produkt pod wieloma względami lepszy od alternatywnych wyrobów.

Okna PCV to przyszłość

Okna plastikowe są popularne w Polsce, ale także w wielu innych częściach kontynentu i świata. Patrząc na dynamiczny rozwój branży, trudno spodziewać się spadku zainteresowania ze strony konsumentów. Z biegiem lat otrzymują oni coraz ciekawsze propozycje w zakresie stolarki okiennej. Poza profilami PCV na znaczeniu zyskują też modele aluminiowe. Jednak póki co to okna PCV są najczęściej i najchętniej wybierane. Kuszą atrakcyjną ceną, ale przekonują jakością i estetyką. Nie wymagają od użytkowników większej uwagi. A nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że okna plastikowe są coraz trwalsze oraz bardziej odporne na obciążenia czy działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Post Author: Mirek