Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Coraz więcej używanych na co dzień przedmiotów zyskuje swoje cyfrowe odpowiedniki: elektroniczne zegarki, kalendarze, książki… a także portfele! Wprawdzie to ostatnie rozwiązanie jest znane już od przeszło dwóch dekad, ale nadal zyskuje na popularności. Którą e-portmonetkę wybrać dla siebie?

Portfele elektroniczne

Portfel elektroniczny to nowoczesne rozwiązanie płatnicze dające dostęp m.in. do płatności on-line, a przy tym pozwalające zachować anonimowość w Internecie.

Chociaż generalna zasada działania pozostaje zawsze taka sama, to poszczególne systemy różnią się między sobą oferowanymi opcjami. Oto krótkie omówienie trzech popularnych e-portmonetek, udostępnianych m.in. przez operatora płatności https://www.przelewy24.pl/:

PayPal

Jednym z założycieli tego systemu był słynny Elon Musk. PayPal to globalne rozwiązanie, które funkcjonuje w ponad 200 krajach i umożliwia płatności w 25 walutach. Swoje konto można zasilać z karty debetowej lub kredytowej, rachunku bankowego czy nawet innego konta PayPal. Płatności w złotówkach nie wiążą się z dodatkowymi opłatami, dopiero przy płatnościach walutowych doliczana jest niewielka prowizja.

Skrill

Z tego portfela cyfrowego można łatwo przesyłać pieniądze do innych e-portmonetek, na konta bankowe, a nawet na numery telefonu i adresy e-mail. Skrill oferuje płatności w 40 walutach i obejmuje swym zasięgiem ponad 200 krajów (z pewnymi ograniczeniami w przypadku USA). Założenie i prowadzenie konta jest darmowe, chociaż trzeba się liczyć z opłatą w przypadku dłuższego okresu bez aktywności.

SkyCash

SkyCash jest z kolei polskim rozwiązaniem, które funkcjonuje od 2010 r. i dziś ma już ponad 3 miliony użytkowników. Doskonale sprawdza się w przypadku płatności za bilety komunikacji miejskiej, doładowania telefonów, do wypłacania gotówki w bankomatach czy opłat za parkowanie lub przejazdy autostradą.

Podsumowanie

Jednoznaczne wskazanie najwygodniejszego portfela elektronicznego jest niemożliwe. Najlepszy okaże się zawsze ten, który będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika. Przed wyborem konkretnego rozwiązania zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji. Przede wszystkim zaś zastanów się, w jaki sposób i do czego będziesz używał e-portfela, a na koniec zdecyduj się na najbardziej opłacalną dla siebie opcję.

Więcej na temat dostępnych w Polsce e-portfeli, a także innych nowoczesnych metod płatności on-line, przeczytasz na stronie: https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci

Post Author: Mirek