Site Loader
Amarex Firma Handlowa

W każdym nowym domu, bardzo istotne jest odpowiednie dobranie podłogi do własnych potrzeb, jak również do własnego gustu.

Jak wiadomo powierzchnie drewniane emanują ciepłem, dają również poczucie komfortu i przytulności w pomieszczeniach gdzie są położone. Drewniane podłogi są to często parkiety warstwowe, które składają się z wielu kawałków szlachetnego drewna, które bardzo dobrze wygląda. Najlepsze podłogi wykonane są z naturalnego drewna, można wybrać spośród różnych rodzajów desek i gatunków drewna. Przykładowo będą to deski lite, które bardzo ładnie prezentują się dzięki temu, że są długie, i widać na nich dobrze gramaturę i fakturę drewna. Deska bardzo dobrze przylega do posadzki, dzięki swojemu ciężarowi.

Warto pamiętać, że układana na podłodze deska musi mieć odpowiednią wilgotność.

Zatem dobrze jest przywieźć drewno bezpośrednio od producenta, możemy także zapobiegać wysychaniu na miejscu poprzez zastosowanie nawilżaczy powietrza. Po położeniu desek trzeba je oczywiście wycyklinować, jak również polakierować, w różnych pomieszczeniach możemy stosować różne rodzaje lakieru. W sprzedaży dostępne są różne odcienie lakieru, w tym: bezbarwny, naturalny dąb, orzech, biały, szary i czarny. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknem naszej podłogi drewnianej, trzeba ją co jakiś czas poddawać zabiegom konserwacyjnym. Samo odkurzanie i zmywanie może być niewystarczające, ponieważ drobinki piasku mogą zarysować deski. Z czasem drewniana podłoga może stracić połysk lub połysk i wymagać odświeżenia i ożywienia. Takim zabiegiem konserwacyjnym jest olejowanie podłogi drewnianej za pomocą specjalnego olejowosku. Z pewnością olejowanie podłogi może być świetną okazją do uzyskania nowego, niepowtarzalnego wyglądu lub po prostu ożywić oryginalny wygląd podłogi z twardego drewna. Podłogi drewniane olejowane stają się coraz bardziej popularnym wyborem dla właścicieli domów, głównie ze względu na estetykę przyjemnego naturalnego i ciepłego wyglądu oraz fakt, że wykończenie olejne pomaga wyróżnić prawdziwy charakter drewna bez jakiegokolwiek sztucznego połysku.

Post Author: Mirek