Site Loader

Ogromnym błędem dużej części inwestorów realizujących budowę swojego domu, jest nieprzykładanie odpowiednio dużej uwagi do wybierania stolarki okiennej. Jest to ogromny błąd, który rzutuje później na problemy z ogrzewaniem, estetyką budynku czy też szybkim niszczeniem się okien. Warto więc zawczasu wybrać mądrze i rozważnie.

Okna plastikowe — podstawowe informacje

Stolarka okienna przybierać może najróżniejsze postaci. Dawniej wykorzystywane były często okna drewniane, lecz z uwagi na ich bardzo wysoką cenę, klienci szukali czegoś tańszego. Idealnie do tego celu nadawały się okna plastikowe.

Plastik, choć kojarzy się głównie z produktami słabej jakości, w przypadku okien okazał się jednak inny. Okna tego typu nie tylko charakteryzowały się niezwykłą jak na tamte czasy nowoczesną estetyką, lecz również ogromną szczelnością. Okna drewniane pomimo swojej wysokiej ceny, kojarzone były bowiem z oknami bardzo słabej jakości pod względem szczelności. Jak jednak dziś, gdy okna drewniane stały się znacznie lepsze, a dodatkowo powstała konkurencja w postaci okien aluminiowych, prezentują się okna pvc? Jakie są ich wady i zalety?

Okna PVC — zalety i wady

Okna plastikowe pomimo bardzo szybkiego rozwoju konkurencyjnych rozwiązań, nadal mają liczne zalety, które w dalszym ciągu powodują, że są to okna warte zakupu. Do największych zalet okien plastikowych zaliczyć można doskonałą izolację. Okna plastikowe świetnie izolują nie tylko termicznie, przez co pozwalają na wprowadzenie bardzo dużych oszczędności na polu opłat za ogrzewanie, lecz również świetnie izolują akustycznie. Dostępne na stronie https://noweokna.pl/ okna plastikowe charakteryzują się najwyższej jakości parametrami. Nic więc dziwnego, że wiele osób właśnie tam wyszukuje swoje nowe okna.

To jednak nie koniec zalet okien z plastiku. Kolejną bardzo często wymienianą zaletą jest dostępność takich okien w praktycznie dowolnym kształcie i wielkości, a także bardzo krótki czas czekania na zamówienie. Okna te są bowiem zawsze na stanie magazynowym. Nie można także zapominać o tym, że okna plastikowe są bardzo odporne na uszkodzenia, nie wymagają żadnej konserwacji, a ich mycie ogranicza się do przetarcia ich miękką, lekko nawilżoną szmatką.

Okna plastikowe – wady

Niestety okna plastikowe mają także pewne wady, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy zechce się na nie zdecydować. Okna te to przede wszystkim spore ryzyko odbarwienia ich jasnej powłoki w wyniku działania promieni UV, czyli po prostu od słońca. Da się to jednak obejść poprzez wybieranie innego koloru ramy okiennej. Niestety drugiej wady już tak łatwo ominąć się nie da. Choć okna PVC są bardzo odporne na wilgoć, czy też na pleśń, to już zupełnie nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co najgorsze, nie da się ich po takim uszkodzeniu naprawić i konieczna jest wymiana. Warto też pamiętać, że szczególnie te słabszej jakości okna, mogą mieć problem ze skrzypieniem, a nawet lekkim odkształcaniem.

Podsumowanie

Jak więc widać, nie można powiedzieć, że okna z plastiku są idealne. Pomimo jednak kilku wad, ich zalety, a szczególnie bardzo korzystna cena powodują, że zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Są to okna, które z pewnością wielu klientów będzie używało z ogromną przyjemnością.

Post Author: Mirek