Site Loader

Oświetlanie hal przemysłowych winno zagwarantować odpowiednią widoczność i doskonałe warunki do pełnienia obowiązków zawodowych na każdym stanowisku. Musi być przy tym wszystkim w pełni bezpieczne dla ludzi, jak i produkowanych materiałów. Brak właściwej odporności, nagrzewanie się lamp oraz niska trwałość charakterystyczne dla lamp sodowych, nie są już obecnie mile widziane i bardzo często zastępuje się je najnowocześniejszymi lampami LED. Zastosowanie LED-ów w przemyśle może przynosić sporo korzyści oraz wykazywać znaczący wpływ na poprawę komfortu pracy w przemysłowej hali. Jakie oprawy LED najlepiej będzie zastosować w przemyśle? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Oświetlenie LED w przemyśle – to jest po prostu bardzo opłacalne 

Ostatnimi czasy na halach przemysłowych popularne zaczęły się stawać nowoczesne lampy LED. Tego rodzaju luminacja bardzo szybko wygrała rywalizację z żarówkami rtęciowymi. Plusy zastosowania elektroluminescencyjnych diod dostrzegalne są na praktycznie każdym kroku, niej najistotniejszym z nich jest opcja oszczędzania pieniędzy. Eksperci zapewniają, iż przełomowa technologia LED, nie będzie stanowiła znaczącego obciążenia dla kieszeni właścicieli firm albo budżetów organizacji odpowiadających za infrastrukturę w miastach. Jak przedstawia się dokładnie kwestia zarządzania w ekonomiczny sposób finansami? Zauważalne jest zmniejszenie ilości pobieranej energii nawet do 70 procent w ciągu roku, co z pewnością będzie w stanie zadowolić każdego przedsiębiorcę. Zalet oświetlenia hal lampami LED jest tak dużo, iż obecnie praktycznie nikt nie kupuje już zwykłych świetlówek czy też halogenowych lamp starając się tworzyć przystosowane do najwyższej sprawności, wydajne, a przy tym ekologiczne miejsca pracy.

Lampy przemysłowe LED – nie tylko w środku, ale także na zewnątrz budynków  

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych i oczywistych zastosowań najnowocześniejszego oświetlenia LED, będą wszelkiego typu hale produkcyjne lub magazyny wielkopowierzchniowe. To właśnie w takich lokalizacjach korzysta się już od wielu lat z zaawansowanych pod względem technologicznym przemysłowych lamp ledowych. Dzięki nim możliwie jest doskonale oświetlanie zamkniętych przestrzeni, a przy tym nie są szkodliwe dla ludzkiego wzroku. Liczne badania pokazały, iż tego typu rozwiązanie wykazuje też wpływ na komfort i jakość pracy osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych. Przebywanie w tego typu warunkach potrafi poprawiać samopoczucie i sprawiać, że efektywność pełnionych obowiązków zawodowych osiągnie bardzo zadowalający poziom. Oświetlenie LED, okazuje się być także przydatne w nowoczesnych siłowniach. Nie przyczynia się ono do oślepiania i rekompensuje całkowicie brak okien – nierzadką cechę prywatnych albo sieciowych placówek. Odznaczająca się wiązka promieni w białym kolorze emitowana przez diody LED, jest także mile widziana w piwnicach, garażach, czy też nawet w budynkach hodowlanych dla zwierząt gospodarskich. 

Popularność ledowych opraw wykracza również poza mury budynków. Z tego rodzaju rozwiązaniem, nierzadko możemy się spotkać na ulicy, gdzie lampy energooszczędne oświetlają autostrady, drogi krajowe czy też ścieżki w miejskich parkach. Technologię LED wykorzystują również osoby zajmujące się projektowaniem otwartych obiektów sportowych albo dworców kolejowych.

Przemysłowe lampy ledowe – jakie oprawy zastosować?

Na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania w zakresie oświetlenia led w halach przemysłowych gotowe do użycia bez względu na wymagania higieniczne pomieszczeń, wysokość sufitów czy też zapotrzebowanie na oświetlenie na wybranych stanowiskach do pracy. Na sporą uwagę zasłużyły przede wszystkim, jednakże przemysłowe oprawy liniowe LED, które zaprojektowano szczególnie do oświetlania magazynów, hal produkcyjnych oraz miejsc pełnienia obowiązków zawodowych o wysokości nieprzekraczającej 8 metrów. Używane w tym wypadku surowce, między innymi obudowy zrobione z wysokiej jakości aluminium, czy też odznaczające się dużą trwałością moduły LED-owe, zapewniają właściwą temperaturę pracy LED-ów, a dzięki temu wydłużanie czasu pracy opraw, gwarantując równocześnie najlepsze z możliwych oświetleń miejsc pracy. Jest to bardzo dobra alternatywa dla zwykłych świetlówek. Wysoka żywotność, jak i sprawność źródła światła umożliwia na znaczące ograniczenie kosztów mających bezpośredni związek z użytkowaniem oświetlenia, zaś opcja pracy z różnymi odbłyśnikami daje możliwość łatwego dobrania oświetlenia do wybranego przez nas zastosowania. WIęcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://www.slimled.pl/

 

 

 

 

Post Author: Mirek