Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Jeśli porównasz koszty zakupu i instalacji, szybko przekonasz się, że podłoga z paneli jest o wiele tańszą opcją niż wykonana z drewna.

Proces produkcyjny i materiały użyte do produkcji pozwalają obniżyć koszt podłóg z paneli laminowanych. Wielowarstwowe parkiety są generalnie tańsze niż lite drewno, po raz kolejny ze względu na materiały użyte do ich produkcji. Lite drewno to naturalny surowiec, do którego nie dodano żadnych dodatkowych, tańszych materiałów. Niedokończone podłogi drewniane są nieco tańsze, ale wymagają wykończenia na miejscu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Porównanie podłóg z paneli i drewnianych

Odporne na zużycie podłogi z paneli

Różnorodność dostępnych obecnie wykończeń i faktur sprawia, że nawet odróżnienie paneli podłogowych od litego drewna może być trudne. To duży plus dla właścicieli domów lub nieruchomości komercyjnych, którzy szukają wysokiej klasy wyglądu podłogi, ale bez wysokiej ceny i wymogów konserwacji związanej z drewnianą podłogą. Chociaż panele podłogowe mogą wyglądać bardzo podobnie do prawdziwego drewna, nic nie może się równać z wyglądem i stylem podłogi z naturalnego drewna. Jeśli chodzi o trwałość, podłogi z paneli laminowanych są nie do pobicia. Panele są nie tylko odporne na zadrapania przez zwierzęta domowe i dzieci, ale również odporne na wgniecenia. Podłogi z drewna wykazują tendencję do zużywania się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, podczas gdy podłogi laminowane mogą wytrzymać uderzenia i nadal wyglądać jak nowe. Zaleca się jednak zdjęcie wysokich obcasów przed wejściem na drewnianą podłogę lub panele.

Panele podłogowe są powlekane i instalowane przy użyciu bariery przeciwwilgociowej, aby uszczelnić jak najwięcej wody i zapobiec wnikaniu nadmiaru wilgoci. Niektóre podłogi drewniane są również odporne na wilgoć, jednak z biegiem czasu rozlana woda, mleko lub inne płyny mogą nadal uszkodzić lub wypaczyć zarówno drewno, jak i panele. Jeśli chodzi o łatwe czyszczenie, nic nie przebije paneli połogowych w łatwości sprzątania. Wystarczy wilgotny mop, aby szybko wyczyścić podłogi z paneli.

Jeśli chcesz mieć podłogę, która sprawia, że czyszczenie jest proste i bez obaw o zniszczenie powierzchni, wybierz wysokiej jakości panele podłogowe, które znajdziesz na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/. Montaż paneli jest łatwy również dla majsterkowiczów dzięki prostemu montażowi na pióro i wpust. Podłogi z twardego drewna są nieco trudniejsze i wymagają profesjonalnego montażu za pomocą gwoździ lub zszywek, co nieco zwiększy koszt podłogi.

Post Author: Mirek