Site Loader

Standardowe procedury tj. profilaktyka kobieca to temat, który zwykle nie wymaga zbyt dużego doświadczenia.

Otrzymujemy po prostu szereg, klasycznych zleceń na badania, które pokazują czy jest wszystko tak, jak należy. Schody zaczynają się wówczas, kiedy rzeczywiście coś się z nami dzieje. Kiedy chcemy mieć pewność, że jesteśmy pod opieką dobrego specjalisty, szczególnie podczas ciąży czy stwierdzonych już chorób kobiecych.

Lekarz ginekolog – umawianie wizyt

Umówienie na wizytę do specjalisty w dzisiejszych czasach nie zawsze jest tak proste. Biorąc pod uwagę, że trzeba niekiedy czekać na nią długi czas. Pomijając już fakt, że nie każdy specjalista nam odpowiada i posiada taką samą wiedzę na temat wykonywanego przez siebie zawodu. Planowanie wizyty w takim przypadku powinno być ze sporym wyprzedzeniem czasu, a jak wiadomo nie zawsze jest taka możliwość. Rozwiązaniem w takich przypadkach wydaje się być szukanie lekarza z doświadczeniem, który ma dobre opinie. Jednak w przypadkach takich specjalistów sytuacja wygląda w taki sposób, że przyjmują oni prywatnie często w innym mieście, niż mieszkamy.

Poszukiwania dobrego specjalisty z zakresu ginekologii, szczególnie, jeśli zależy nam na dobrym ginekologu, jaki cieszy się uznaniem pacjentów, może potrwać dość długo. W przypadku sprawdzonych specjalistów nie mamy takiego problemu, ponieważ bez względu na to, czy przyjmują państwowo czy prywatnie, to po prostu zapisujemy się do nich na wizyty. Jest to dyktowane bardzo często tym, że chcemy być pod jak najlepszą opieką specjalistyczną i nie jest dla nas istotne, czy będziemy musieli dodatkowo płacić za takie usługi. Szczególnie wówczas, kiedy jesteśmy chorzy lub mamy problem z zajściem w ciąże albo jesteśmy brzemienne.

Dobry ginekolog a pierwsza wizyta

Dobry ginekolog na pierwszej wizycie będzie chciał mnóstwo informacji na temat dotychczasowo wykonanych badań ginekologicznych, na temat ewentualnych chorób i problemów kobiecych. Dlatego też warto jest się do takiej wizyty odpowiednio przygotować i wziąć ze sobą wszelką dokumentację medyczną.

Jak przygotować się do wizyty ginekologicznej?

Oferty gabinetów są bardzo różne. Warto chodzić do takich specjalistów ginekolog godny polecenia , którzy na pierwszej wizycie lub na kolejnych będą w stanie wykonać podstawowe badania, w tym cytologię czy USG. Jest to bardzo ważne, aby przyspieszyć procedury leczenia czy ewentualnych zaleceń lekarskich w naszym przypadku. Oczywiście dodatkowe badania i tak się pojawią, które będziemy musieli wykonać gdzieś indziej, ale dobry lekarz, pracujący chociażby w cenionych klinikach będzie mógł na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań i historii choroby lub sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie pacjentka coś już powiedzieć.

Post Author: Mirek