Site Loader

Gabinety stomatologiczne są zobowiązane do posiadania takich urządzeń jak separatory amalgamatu, które usuwają z wody rtęć, cynk i inne zanieczyszczenia.

Okazuje się, że w gabinecie stomatologicznym jest tego naprawdę bardzo dużo, dlatego trzeba zadbać o ekologię. Im lepiej się to zrobi tym bezpieczniej dla wody. Jeśli nie będzie zamontowany separator amalgamatu to wtedy te wszystkie zanieczyszczania będą dostawały się do kanalizacji i najlepsza oczyszczalnia ścieków tego nie usunie. Niestety, ale nie ma nic groźniejszego niż rtęć, a według badań w gabinecie stomatologicznym połowa odpadów właśnie rtęć zawiera. To, dlatego wprowadzono nowe przepisy, które mają chronić wodę przed przedostawaniem się do niej rtęć. To urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, ale jest naprawdę bardzo wydajne. Bez takiego urządzenia nie można prowadzić usług w gabinecie stomatologicznym, bo w razie kontroli może być za to bardzo wysoka kara. To nie są tylko polskie przepisy, ale przede wszystkim wprowadzone przez Unię Europejską.

Utylizacja tego, co znajduje się w separatorze

Jeszcze trudniej jest z utylizacją zanieczyszczeń. Nie można tego po prostu gdzieś wylać tylko trzeba zgłosić się do wyspecjalizowanej w tym firmie. Taka, która się tym zajmuje musi posiadać certyfikaty i uprawnienia. Tylko wtedy utylizacja amalgamatu będzie przeprowadzona dokładnie tak jak trzeba. Warto, zatem skupić się na usługach kompleksowych, co oznacza, że w jednej firmie możemy kupić separator, można go serwisować u nich i oczywiście możliwa jest utylizacja zawartości separatora. Wtedy wiemy, że można w bezpieczny sposób prowadzić swoje usługi i w razie kontroli nie będziemy mieć żadnych problemów, bo, po co nam to? Taką firmę możemy znaleźć pod adresem https://www.ekotu.pl. Oni są naprawdę najlepsi w tym, co robią, dlatego warto im zaufać. Szybko przekonamy się, że przedstawią nam bardzo korzystną ofertę, z której na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Mają nowoczesne urządzenia i na utylizacje amalgamatu dają nam odpowiednie pokwitowanie.

Post Author: Mirek