Site Loader

Odpowiednio wybrany, doświadczony prawnik biznesowy pomoże, abyś jako właściciel lub inwestor był chroniony przed osobistą odpowiedzialnością w przypadku długu lub procesu sądowego, a także chronił twoją rodzinę przed utratą majątku.

Adwokat upewni się, że firma ściśle przestrzega prawa, aby zagwarantować, że twoje świadczenia i finanse pozostaną bezpieczne w razie problemów. Nic nie zastąpi porad kompetentnego prawnika, jeśli chodzi o zapewnienie zgodności z prawem pracy, prawem autorskim, gospodarczym czy biznesowym. Utrzymywanie stałych relacji z prawnikiem biznesowym zapewni przedsiębiorcom porady i wskazówki w przypadku problemów z partnerami, klientami, dostawcami, niezależnymi wykonawcami i pracownikami. Najprawdopodobniej wiesz, że będziesz potrzebować skrupulatnego i doświadczonego prawnika, który zajmie się przygotowywaniem i przeglądaniem dokumentów prawnych, takich jak umowy, licencje, kontrakty czy pozwolenia. Oczywiście zdolność do skutecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa zależy od tego, jak dokładnie takie dokumenty są tworzone i sprawdzane pod kątem ewentualnych błędów lub niedociągnięć.

Bez względu na to, jak ostrożnie prowadzona jest firma, należy zminimalizować niejasności lub spory, zanim pojawią się poważniejsze problemy.

Z tych właśnie powodów współpraca z dobrym prawnikiem będzie wskazana nie tylko dla właścicieli firm, ale także dla osób prywatnych. Twój prawnik będzie w stanie negocjować z każdym przeciwnikiem, z którym się spotkasz w sądzie czy podczas mediacji, czy to z partnerem, pracownikiem, sprzedawcą czy klientem. Jeśli negocjacje i próba dojścia do porozumienia poza salą sądową zawiodą, świadomość, że masz wykwalifikowanego przedstawiciela prawnego, który może walczyć o twoje prawa podczas postępowania sądowego, z pewnością jest dużą zaletą. Oprócz pomocy w pozyskiwaniu kapitału, radca prawny zadba o to, aby firma była skonfigurowana tak, aby korzystać z ulg podatkowych i unikać sytuacji, które niepotrzebnie spowodują nałożenie na przedsiębiorstwo kary. Próba stworzenia firmy bez adwokata jest ryzykowna zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Jest to zbyt ważny projekt, aby go podjąć bez profesjonalnego wsparcia.

Post Author: Mirek