Posadzki polimerowe charakteryzują się wyjątkowo praktycznymi właściwościami użytkowymi. Są twarde, gładkie, łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na wiele niszczących czynników zewnętrznych – zarówno mechanicznych, jak i chemicznych. Znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w obiektach przemysłowych i usługowych, czyli miejscach narażonych na szczególnie intensywną eksploatację, jednak coraz częściej trafiają także pod dachy domów prywatnych. Sprawdź, dlaczego żywica na podłogę to pomysł, który sprawdzi się w każdym wnętrzu.
Podłoga żywiczna do garażu, kuchni, łazienki, a nawet salonu
Podłogę z żywicy wybieramy najczęściej do garażu czy warsztatu, czyli miejsc, w których posadzka narażona jest na bardzo duży nacisk i szkodliwe działanie środków chemicznych. Dzięki bez spoinowej, jednolicie gładkiej tafli utrzymanie takich powierzchni w czystości jest łatwe i wygodne, nawet w pomieszczeniach, w których wykonywane są różnego typu prace generujące spory bałagan. Ponieważ każdy rodzaj żywicy jest odporny na działanie wody i wilgoci, na posadzkę polimerową można bez obaw decydować się również w kuchni czy łazience, gdzie mamy do czynienia z dużymi ilościami pary wodnej i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Odpowiednio dobrana i wykończona podłoga żywiczna sprawdzi się także w przedpokoju i salonie.
Do każdego wnętrza w nowoczesnym stylu
Posadzki żywiczne są uniwersalne nie tylko ze względu na swoje walory użytkowe, ale również estetyczne. Dzięki różnego typu dodatkom mogą tworzyć na podłodze prawdziwe dzieła sztuki. Powierzchnia żywiczna może przyjmować dowolny kolor lub w nietuzinkowy sposób łączyć ze sobą różne barwy. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim posadzki z żywicy 3D, w których ukrywają się niesamowite grafiki, zabezpieczone przezroczystym wykończeniem. W przypadku podłóg z żywicy nic nie ogranicza naszych możliwości dekoracyjnych, gdyż tak naprawdę możemy zatopić w nich dosłownie wszystko, co pasuje do stylu aranżacyjnego wnętrza. Mogą to być na przykład koła zębate, śruby czy kawałki drewna – w zależności od obranego stylu. Tego typu rozwiązania pasują raczej do mieszkań industrialnych, ale bez trudu znajdziemy również wariant posadzki polimerowej, która sprawdzi się w bardziej klasycznych wnętrzach. Może to być chociażby elegancka i przytulna żywica biała.
Na każdej nawierzchni
Standardowo posadzki żywiczne tworzy się na podkładzie z betonu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wylewać je na stare płyty kamienne, płytki ceramiczne czy innego typu nawierzchnie. Można w tym przypadku zdecydować się nawet na żywicę przezroczystą, która pozwoli nam wyeksponować klimatyczną, starą posadzkę. Ciekawym rozwiązaniem jest również transparentna żywica na drewnianą podłogę. Choć taki pomysł wymaga od nas wiele pracy i doboru odpowiednich produktów to efekt, jaki pozwala uzyskać jest naprawdę fenomenalny i sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu, nawet tym najbardziej tradycyjnym. To także idealny sposób, aby odrestaurować stare, ale bardzo wartościowe drewniane klepki i ochronić je przed dalszym niszczeniem.