Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Choć potrzeby gospodarstw nie zmieniają się znacząco z biegiem lat to wciąż pozostają inspiracją dla rozwoju nowoczesnego rolnictwa. W celu spełnienia oczekiwań klientów, a także ułatwienia im prowadzenia własnej działalności firma JCB stworzyła serię szybkich ciągników rolniczych Fastrac.

Pierwszy model tego pojazdu pojawił się na rynku już w 1991 roku i rozpoczął proces produkcji różnorodnych typów ciągników dopasowanych do wielofunkcyjnego zastosowania w gospodarstwie. Dzięki temu od wielu lat pełnienie czynności rolniczych, transport, a nawet zwykłe dbanie o powierzchnie dróg nie są problemem dla żadnego posiadacza Fastraca.

Wyjątkowość ciągników JCB Fastrac

Rzadko spotykana jest tak wyjątkowa seria pojazdów jak JCB Fastrac. Wynika to nie tylko z niezawodności tych ciągników, ale również z ich wielofunkcyjności. W czym jednak tkwi ich wyjątkowość?

Fastrac to ciągnik, który zarówno na drodze jak i w terenie osiąga bardzo wysoką wydajność. Jest on na tyle sprawny oraz szybki, że wykonuje aż do 30% więcej prac na polu bądź w transporcie niż zwykłe tradycyjne traktory. Ponadto świetnie spisuje się jako zastępstwo dla ciężarówek i innych pojazdów z zakresu rolnictwa, transportu, budownictwa itd., które oznaczałyby nowe wydatki dla gospodarstwa. W swoim wnętrzu posiada przede wszystkim:

– silniki o dużej mocy,

– system amortyzacji zawieszenia na obu osiach,

– układy przeniesienia napędu,

– zaawansowany układ hydrauliczny,

– niezawodne hamulce tarczowe.

Oprócz tego są źródłem wielu oszczędności i idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw, które wymagają dużego nakładu pracy i liczą na szybkie, dokładne wykonanie jej.

Zapobieganie zbędnym wydatkom

Główną zaletą ciągników Fastrac jest ich wszechstronność w zastosowaniu. Natomiast nie tylko ten aspekt powoduje, że warto jest zaopatrzyć w nie swoje gospodarstwo. Skoro pojazd jest wielofunkcyjny i uniwersalny to możemy liczyć, że przyniesie nam dużo oszczędności. Wynikać mogą one na przykład z:

– posiadaniem układu GPS TRIMBLE, który wspomaga sterowanie maszyną i umożliwia jej niesamowitą precyzję przejazdów liniowych,

– szerokiego pola zastosowań do wykorzystania, począwszy od prac z ciężkim sprzętem, transportu chociażby przyczep, a kończąc na oczyszczaniu powierzchni drogi oraz odśnieżaniu,

– rejestracji i ubezpieczenia pojazdu, jego ekonomii pracy oraz kosztów utrzymania,

– możliwości założenia osprzętu zimowego oraz letniego, który wzbogaca funkcjonalność pojazdu.

Jak widać firma JBC zadbała o to, aby kupując model z serii Fastrac wyposażyć właściciela w najbardziej istotne narzędzia pracy na gospodarstwie. Dzięki czemu nie potrzebujemy nabywać coraz to kolejne pojazdy, a jedynie odpowiednio przygotować nasz ciągnik do działania.

Wydajność Fastrac na każdym kroku

Warto zapamiętać, że ciągnik sam w sobie nie musi pełnić tylko jednej funkcji, a jego wydajność niekoniecznie oscylować w słowie “dobra”. Ciągnik rolniczy Fastrac to idealny przykład na to, że da się wyciągnąć nawet 30% więcej podczas pracy na polu czy przy transporcie. Jego wydajność wynika przede wszystkim z systemu GPS, który pozwala na monitorowanie przebiegu prac i trasy, a także prędkości jaką osiąga.

Nawet jego szybkość nie przeszkadza, by trzymać na polu idealną trasę linii, a jest to ogromny plus w przypadku przewożenia przyczep czy innych maszyn. Ponadto może być wykorzystywany w przeróżnych sferach gospodarki, zapewniając przy tym wysokiej jakości pracę, komfort i kontrolę.

Post Author: Mirek