Site Loader

Grzejniki olejowe są bardziej energooszczędne niż rozwiązania elektryczne.

Bardzo dobrze zatrzymują ciepło, a po osiągnięciu żądanej temperatury wyłączają się automatycznie. To z kolei może zaoszczędzić mnóstwo energii, używając małej mocy do utrzymania ciepła w pomieszczeniu. Z drugiej strony grzejnik elektryczny opiera się na rozprowadzaniu ciepła w powietrzu, co oznacza, że szybko traci ciepło i nie jest energooszczędny. Każda zła instalacja lub przeciągi w oknach mogą również oznaczać jeszcze szybszą utratę ciepła.

Co jest lepsze, grzejnik olejowy czy grzejnik elektryczny?

Efektywny i bezpieczny grzejnik olejowy elektryczny

Standardowy grzejnik elektryczny jest znacznie tańszy niż grzejniki olejowe. Może to wynikać przede wszystkim z tego, że są produkowane masowo, co oznacza, że istnieje mnóstwo konkurencji w te branży, co oznacza niższe ceny produktów. Jednak decydując się na grzejnik olejowy, możesz na dłuższą metę oszczędzić wiele pieniędzy. Dzięki wysokiej retencji ciepła, grzejniki olejowe pozostają gorące jeszcze przez wiele godzin po wyłączeniu. Świetnie nadają się do oszczędzania energii i pieniędzy, zwłaszcza jeśli masz je zostawić na noc. Standardowe nagrzewnice elektryczne dość łatwo i szybko tracą ciepło, co oznacza wyższe rachunki za prąd, ponieważ urządzenie musi pracować niemal cały czas, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.

Dodatkowo grzejniki elektryczne mogą być głośne, zwłaszcza jeśli posiadają wentylatory. Hałas może nie być duży, ale wystarczy, aby zakłócić spokojny sen. Grzałki olejowe są ciche, ponieważ całe ciepło pochodzi z podgrzewania oleju, co oznacza, że w zasadzie nie słychać żadnych dźwięków z tych urządzeń, dlatego są najlepsze do sypialni. Grzejniki olejowe nie stwarzają ryzyka, jeśli zasłony lub ubrania je blokują, co czyni je ogólnie bezpieczniejszymi rozwiązaniami. Mogą one wywołać pożar tylko wtedy, gdy ich przełączniki nie działają prawidłowo lub są wadliwe, powodując przegrzanie urządzenia, co prowadzi do pożarów.

Grzejniki olejowe wolno się nagrzewają i nagrzanie pomieszczenia może zająć do 30 minut. Zaletą jest jednak to, że ciepło może trwać znacznie dłużej niż z grzejników elektrycznych, nawet jeśli grzejnik olejowy elektryczny jest wyłączony. Dodatkowo grzejniki olejowe nie powodują wysuszania czy ruchu powietrza, co jest korzystne szczególnie zimą oraz dla osób z alergią czy astmą.

Post Author: Mirek