Site Loader

Elektrostymulacja mięśni, czyli EMS, zapewnia niesamowite rezultaty bez konieczności wykonywania nużących ćwiczeń na siłowni.

Rosnące zapotrzebowanie na treningi EMS spowodowało, że na całym świecie otwierane są obiekty treningowe oferujące efektywne czasowo treningi w przystępnych cenach. Tego typu studia zajmujące się treningami EMS znajdziemy również w Polsce.

Co to jest trening EMS i czy warto z niego skorzystać?

Dlaczego warto zacząć trenować EMS?

Elektrostymulacja mięśni polega na przyczepianiu do skóry elektrod i używaniu jednostki sterującej do przesyłania prądów do wybranych grup mięśni, które się mimowolnie kurczą. Zazwyczaj jedna sesja treningowa trwa około 20 minut, zatem nawet przy napiętym grafiku można znaleźć czas na ćwiczenia. Treningi EMS mogą również pomóc w leczeniu urazów lub dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. EMS nie jest już tylko podstawą fizjoterapii, ale może z powodzeniem zastępować trening siłowy czy inne zbyt obciążające ćwiczenia.

Trening EMS obejmuje te same ruchy, co wiele innych treningów. Różnica polega na dodaniu stymulacji elektrycznej w celu zaangażowania większej liczby włókien mięśniowych, co zwiększa intensywność treningu, jednak nie obciąża mięśni, stawów, więzadeł ani kości. Intensywność impulsów elektrycznych dopasowuje się indywidualnie dla każdej osoby w zależności od wieku, kondycji, trybu życia czy efektów, jakich się oczekuje.

Studio EMS w Żorach oferuje treningi EMS, można się na nie zapisać na stronie https://breaktherules.pl. Podczas treningu EMS stymulacja elektryczna jest zazwyczaj dostarczana do większych obszarów ciała za pomocą kombinezonu, kamizelki lub szortów. Kiedy ćwiczysz, co już angażuje mięśnie, impulsy elektryczne dodatkowo zmuszają mięśnie do kurczenia się, co daje lepsze rezultaty w krótkim czasie i przy minimalnym wysiłku. Większość sesji treningów EMS jest dość krótka, trwa tylko 20 minut, możemy w tym czasie wykonywać trening cardio, trening siłowy lub serię ćwiczeń o niskim wpływie w zależności od poziomu sprawności i celów fitness, jakie chcemy osiągnąć.

Post Author: Mirek