Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Badanie ultrasonograficzne polega na przyłożeniu do ciała pacjenta specjalnego emitera fal dźwiękowych, dodatkowo skórę smaruje się specjalnym żelem, który ułatwia przenikanie fal.

Następnie fale odbijane są od organów wewnętrznych, tkanek czy też naczyń krwionośnych, po czym możemy uzyskać obraz na monitorze. Z pewnością jest to jedno z podstawowych urządzeń wykorzystywanych w medycynie, pozwala na wystawianie szybkiej diagnozy dotyczącej dalszego postępowania z pacjentem.

Czym jest badanie ultrasonograficzne?

Jakie badania możemy wykonać przy pomocy ultrasonografu?

Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku badania serca oraz jamy brzusznej stosuje się tą samą końcówkę, czyli głowicę USG, która posiada określoną częstotliwość fal. Natomiast w przypadku organów położonych głębiej możemy wykorzystać inne częstotliwości, dlatego często aparat USG wyposażony jest w różne głowice. Przy pomocy badania USG możemy wykonać obraz klatki piersiowej, tkanek miękkich, mięśni, narządów szyi czy też oczodołów. Naturalnie obraz przekazywany jest następnie na monitor, gdzie możemy obejrzeć obraz organów pacjenta. Stosuje się coraz bardziej dokładne głowice, dzięki czemu można uzyskać lepszy obraz.

Zatem lekarze mogą stawiać bardziej trafne diagnozy, możemy także dużo szybciej wykrywać pewne zmiany w narządach wewnętrznych. Z pewnością jest to rozwiązanie, które pozwala rozpoznać właściwie chorobę, a następnie podjąć leczenie. Aparaty USG często są urządzeniami, które pozwalają na łatwy transport, posiadają one kółka, dzięki czemu możemy stosować je w różnych oddziałach. Z pewnością jest to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas.

Placówki zdrowia mogą zamówić aparaty USG w firmie dostarczającej sprzęt medyczny – VIKIMED, możemy zakupić tam nowe oraz używane aparaty USG, różnego rodzaju głowice do USG, a także aparaty KTG, monitory stanu pacjenta. Dodatkowo firma prowadzi profesjonalny serwis ultrasonografów, może także unowocześnić, rozbudować starszy model urządzenia.

Post Author: Mirek