Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kiedy decydujesz się na zakup osłon okiennych, zastanawiasz się, które konkretnie modele wybrać. W sprzedaży jest ich wiele, a spora część rolet czy żaluzji występuje nawet w asortymencie supermarketów. Być może na pierwszy rzut oka kuszą ceną i natychmiastową dostępnością, ale czy na pewno produkty no name są warte uwagi? Rozwiewamy wątpliwości, wyjaśniając, dlaczego lepiej zainwestować w osłony okienne od renomowanego dystrybutora.

Rolety i żaluzje na wymiar

Produkty dostępne od ręki to zazwyczaj takie w standardowych rozmiarach. Jeżeli masz do aranżacji okno w typowym kształcie, to znajdziesz tu spory wybór rozwiązań w wariancie 60×70 cm czy 140×110 cm. Jednak obecnie wraz z popularyzacją budownictwa pasywnego oraz modą na duże przeszklenia, okna narożne czy drzwi tarasowe HST, pojawia się konieczność zamawiana osłon okiennych na wymiar. Perfekcyjnie dopasowanie do powierzchni, tak pod względem rozmiaru, jak również stylu czy systemu montażowego zapewnią Ci tylko produkty bezpośrednio od renomowanego dystrybutora. Profesjonalne firmy oferują zamówienie pomiaru rolet, co niweluje ryzyko zaistnienia jakichkolwiek pomyłek.

Materiały użyte do produkcji osłon okiennych

Chcąc zapewnić sobie prywatność, a także skuteczną blokadę dla promieni słońca i spojrzeń z zewnątrz, zainwestuj w dobrej jakości rolety i żaluzje. Renomowany dystrybutor skupia się na wyborze tkanin o optymalnej gramaturze, oferując kilka wariantów osłon. Mogą być one nieprzezierne, transparentne, zaciemniające lub specjalistyczne. Standardowo przyjętą grubością materiału jest wartość 180g/m2, ale w ofercie dystrybutorów można znaleźć bardziej zaawansowane produkty np. z dodatkową podgumowaną warstwą. Niemal całkowicie zatrzymują one promienie słoneczne jeszcze zanim te przenikną przez szybę. W ten sposób wnętrze jest ciemne i chłodne.

Systemy montażowe

W typowych tanich roletach kupujący nie ma zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o system montażowy. Zazwyczaj jest to po prostu panel mocowany do ramy i sterowany za pomocą koralikowego sznurka. W przypadku osłon na zamówienie można zdefiniować sposób instalacji, jak również obsługi żaluzji.

Ciekawą opcją jest np. dyskretny, nieinwazyjny montaż we wnęce okiennej, tak, aby tkanina idealnie przylegała do bocznych listew przyszybowych oraz samej szyby. Gwarantują to solidne kasety oraz prowadnice wykonane z aluminium, niwelujące prześwity i utrzymujące roletę w nienaruszonej pozycji nawet przy uchylonym oknie.

Post Author: Mirek