Site Loader

Kamień w naszym domu może wnieść wiele eleganckiego uroku. A więc do klatki schodowej bardzo dobrze jest kupić schody granitowe.

Na intensywnie używane najlepiej nadaje się nie tylko granit, ale również twardy piaskowiec, ponieważ tylko takie materiały zniosą bez problemu duży ruch w pomieszczeniu. Z pewnością schody granitowe mogą posiadać różne kolory, dzięki czemu dopasujemy je łatwo do wystroju w naszym domu. Na inne rzeczy możemy wykorzystać kamień o wysokiej ścieralności, takich jak piaskowce miękkie oraz wapienie miękkie, jednak schody granitowe muszą być twarde. Naturalnymi kamieniami najczęściej stosowanymi we wnętrzach są marmury, granit, wapienie zbite, trawertyny i piaskowce. Wszystkie z tych skał występują w naszym kraju, ale sprowadza się je również z zagranicy, często z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, a nawet Chin, czy Indii. Można z nich sprowadzać granit jakiego nie znajdziemy w naszym kraju. Nazwy kamieni są różne, nierzadko związane są z miejscem wydobycia, również granit posiada wiele odmian o egzotycznych nazwach.

Kamienie z różnorodnych złóż mogą się oczywiście różnić swoimi właściwościami.

Z kamienia można zrobić bardzo wiele elementów wystroju wnętrza. Najbardziej popularne zastosowanie to obudowanie lub obramowanie kominka lub posadzki w holu, do ich wykonania można użyć rozmaite granity. Ale można również posiadać kamienne okładziny ścian w salonie albo na klatce schodowej, parapety, stopnie schodów, albo blaty w kuchni, podłogę jak również ściany mogą zdobić granity. Z kamienia mogą być zrobione płytki podłogowe i ścienne oraz obudowanie umywalki w łazience. Oprócz elementów wbudowanych na stałe stosuje się także kamienne sprzęty domowe na przykład moździerze, stoliki, wazony, postumenty lamp, a nawet klosze z przepuszczającego światło onyksu lub alabastru. Takie przedmioty potrafią być niezwykle dekoracyjne. Schody zewnętrzne są stale widoczne i wykorzystywane przez mieszkańców, a także gości, dlatego należy dokładnie rozważyć ich wygląd, wydajność i trwałość. Z pewnością schody granitowe przewyższają drewno, cegłę i beton w trwałości w trudnych warunkach. Nie degradują się, są praktycznie bezobsługowe i wyglądają bez zarzutu przez pokolenia.

Post Author: Mirek