Site Loader

Spadek kosztów zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych w ciągu ostatnich 10 lat sprawił, że energia słoneczna stała się praktyczną inwestycją, która przyspiesza przejście wielu osób na czystą i odnawialną energię.

Niezależnie od tego, czy zostały one zakupione za gotówkę, czy w ramach dofinansowana, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy firmy, czy panele są zainstalowane na dachu, czy na ziemi, technologia pozyskiwania energii ze słońca może pomóc twojemu domowi, firmie lub instytucji nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i pomóc chronić środowisko przed zanieczyszczeniem. Dodatkową dobrą wiadomością jest to, że istnieje realny sposób na wszechstronne wykorzystanie energii słonecznej dla każdego, kto jest nią zainteresowany. Słoneczne instalacje dachowe są najczęściej stosowaną i najbardziej znaną postacią paneli fotowoltaicznych stosowanych do poboru energii ze słońca. Każdy dach od strony południowo-wschodniej do południowo-zachodniej stanowi świetne miejsce na montaż paneli słonecznych. Mając to na uwadze, wraz ze spadkiem kosztów sprzętu nasza tolerancja dla systemów pozaosiowych nieco wzrosła. Na przykład panel słoneczny umieszczony dokładnie na zachód może, w zależności od nachylenia dachu, pobierać energię w granicach 20 procent idealnej rocznej produkcji. Panele fotowoltaiczne stają się z każdym rokiem coraz tańsze, więc dodanie dodatkowych paneli słonecznych nie wpływa znacząco na stałe koszty inwestycji, ale pozwala na generowanie większej mocy i, odpowiednio, większych oszczędności, za niewielki wzrost początkowych wydatków.

Każde znaczące zacienienie w godzinach szczytu w ciągu dnia wpłynie na produkcję energii słonecznej i zmniejszy efektywność systemu.

Jednak nowoczesne systemy fotowoltaiczne są bardziej tolerancyjne na częściowe zacienienie niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz również sprawdzić, czy przysługuje ci ulga podatkowa fotowoltaika, co jest znaczącą oszczędnością dla osób zainteresowanych montażem paneli słonecznych. We wszystkich sytuacjach, w których system dachowy nie jest opłacalny lub potrzebny, inną opcją jest zainstalowanie paneli słonecznych na ziemi. Ze względu na konieczność przetrwania niekorzystnych warunków spowodowanych surowymi zimami, panele słoneczne muszą być szczególnie wytrzymałe na uszkodzenia. Podstawy i system zarządzania przewodami muszą być w stanie wytrzymać setki cykli zamarzania i odwilży, a panele muszą być w stanie wytrzymać silny wiatr, śnieg oraz uderzenia deszczu i gradu. Panele fotowoltaiczne pozwolą na oszczędności na rachunkach za media, a pobrana energia może być wykorzystana na dowolne obciążenie elektryczne, czy to na ogrzewanie wody, ogrzewanie lub chłodzenie domu czy zasilanie samochodu elektrycznego. Przez wiele lat wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania domów polegało dosłownie na zatrzymywaniu ciepła słonecznego za pomocą kolektorów słonecznych i przekazywaniu go do wody, która mogłaby następnie krążyć za pomocą pętli promieniowania. Obecnie wydajne powietrzne pompy ciepła są wybieranym systemem zarówno w nowych budynkach, jak i w istniejących domach do ogrzewania i chłodzenia, z wykorzystaniem energii słonecznej lub bez. Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje tę samą technologię co geotermalna pompa ciepła, ale ponieważ wykorzystuje powietrze z otoczenia jako źródło powietrza, jest to znacznie prostszy projekt, a co za tym idzie, mniejsza początkowa inwestycja. Biorąc pod uwagę obecne ceny energii elektrycznej pobieranej z sieci, ogrzewanie za pomocą pompy ciepła i energii słonecznej to duża oszczędność. Ogrzewanie wody może nie jest najważniejszym zastosowaniem technologii słonecznej, ale jest jednym z najbardziej opłacalnych i wydajnych, tak samo jak ogrzewanie podłogowe Poznań jest miastem, w którym znajdziemy szereg ofert paneli fotowoltaicznych do zastosowania prywatnego oraz komercyjnego. W przypadku domowego ogrzewania ciepłej wody użytkowej za pomocą kotła opalanego olejem można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy rocznie dla przeciętnej czteroosobowej rodziny, przechodząc na panele fotowoltaiczne.

Post Author: Mirek