Site Loader

Dobrze urządzona łazienka to jedno, ale oprócz ciekawie urządzonego wnętrza, ważne jest także utrzymanie czystości. Chcąc zachować nieskazitelny ład i porządek, należy używać odpowiednich środków czystości. Dla tych, którzy nie wiedzą, jak wyczyścić słuchawkę prysznicową oraz nie potrafią odpowiednio przeprowadzić czyszczenie prysznica z kamienia, polecamy nasz artykuł.

Jak odkamienić słuchawkę octem i sodą?

Jednym z najpopularniejszych metod czyszczenia słuchawki prysznicowej jest użycie octu. Czyszczenie kamienia octem to idealny sposób na pozbycie się nieestetycznych śladów na armaturze. Aplikuje się go w różny sposób. W zależności od stopnia zabrudzenia słuchawki można spryskiwać sprzęt roztworem octu z wodą lub namoczyć słuchawkę bezpośrednio w occie. W tym przypadku ocet kamień usunie bardzo szybko, a jednocześnie bezinwazyjnie. Samo odkamienianie octem nie jest trudne. Jedyną rzeczą, która może zniechęcić do jej zastosowania, może być uporczywy zapach.

Dla tych osób, które nie poradzą sobie z zapachem unoszącego się octu, proponujemy inny sposób mówiący, jak odkamienić słuchawkę prysznicową. Idealną alternatywą dla octu jest czyszczenie osadu z kamienia sodą. Zastosowana soda oczyszczona odkamienianie przeprowadzi równie dobrze jak ocet, ale nie pozostawi po sobie nieprzyjemnego zapachu. Sposób użycia jest taki sam, jak w pierwszym przypadku. Należy przygotować roztwór z wodą, którym będziemy spryskiwać powierzchnię lub zamoczymy słuchawkę w przygotowanym specyfiku.

Jak odkamienić słuchawkę? – Dedykowane środki chemiczne!

Hasło czyszczenie chromu domowe sposoby jest często wyszukiwanym pojęciem w przeglądarkach internetowych. Niemniej jednak znaczna część użytkowników, decyduje się na zakup środków chemicznych, które są przeznaczone do czyszczenia armatury. Nie dla każdego usuwanie kamienia ze szkła jest proste, dlatego z pomocą przychodzą specyfiki dostępne na sklepowych półkach. Są one skuteczne i proste w użyciu. Wielu producentów oferuje je pod postacią pianek, mleczka, sprayów czy żeli czyszczących. Wszystkie działają podobnie – wiedzą jak wyczyścić brodzik prysznicowy. Niemniej jednak mogą one być szkodliwe dla środowiska, a co gorsza, dla Ciebie i Twojej rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby czytać etykiety i wybierać te produkty, które są skuteczne, a jednocześnie nieinwazyjne dla naszego otoczenia.

Twarda woda – wróg dla słuchawki prysznicowej

Zapewne Twoja słuchawka prysznicowa (sklep https://www.lazienkiabc.pl/Sluchawki-prysznicowe-c331) jest czysta wewnątrz, ale na jej powierzchni znajduje się osad z kamienia. To następstwo twardej wody, która leci z kranu. Nie wygląda to zbyt estetycznie, a do tego może być trudne do usunięcia. Niemniej jednak wykorzystując kwasek cytrynowy na kamień, możemy zdziałać cuda. Już dwie łyżeczki kwasku na dwieście mililitrów wody może sprawić, że ślady po minerałach znikną. Ponadto odpowiednie dbanie o słuchawkę poskutkuje tym, że częste czyszczenie z kamienia nie będzie konieczne, a Twoja łazienka będzie lśnić blaskiem.

Post Author: Mirek