Site Loader

Zakup nowego mieszkania w Poznaniu z wielu względów bardzo dobra lokata kapitału. Planując taki krok, warto zastanowić się nad paroma ważnymi kwestiami, które w kontekście zadowolenia z nabytku w postaci nieruchomości odgrywają kluczową rolę.

Nowe mieszkanie w Poznaniu – lokalizacja

 

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o zakupie mieszkania. Trzeba zatem sprawdzić, gdzie dokładnie realizowane są inwestycje deweloperskie. Poznań ma pod tym względem na tyle zróżnicowaną ofertę, że coś dla siebie znajdą zarówno osoby preferujące nieruchomości blisko centrum, jak i na obrzeżach miasta. Oczywiście nie bez znaczenia są tutaj indywidualne potrzeby i preferencje, a także przeznaczenie nieruchomości.

 

Nowe mieszkanie w Poznaniu – metraż i rozkład pomieszczeń

 

Wśród klientów firmy deweloperskiej Ronson największą popularnością w Poznaniu cieszą się kawalerki oraz nieduże mieszkania dwupokojowe. Popyt na takie lokale w stolicy Wielkopolski zawsze był ogromny – nic się pod tym kątem nie zmieniło, niemniej zauważalne są również i inne trendy mające nierozerwalny związek z pandemią koronawirusa. Z racji na konieczność spędzania większej ilości czasu w czterech kątach nabywcy zaczęli bardziej doceniać większe metraże – mile przy tym widziany jest balkon lub dostęp do ogródka. Istotny jest ponadto rozkład pomieszczeń, gdyż każdemu domownikowi zależy na tym, aby mieć swój kąt zapewniający prywatność.

 

Nowe mieszkanie w Poznaniu – otoczenie

 

Wybierając nowe mieszkanie w Poznaniu, trzeba mieć na uwadze to, jak zagospodarowana jest okolica i jakie są w tym obszarze plany na przyszłość. Czasami lokalizacja nie wydaje się na pierwszy rzut oka zbyt atrakcyjna, ale po uzyskaniu stosownych informacji perspektywa całkowicie ulega zmianie. Nabywcom zawsze zależy na tym, aby blisko znajdowały się przystanki komunikacji miejskiej, punkty usługowe i handlowe oraz tereny zielone umożliwiające odpoczynek na świeżym powietrzu. Na szczęście nowoczesne osiedla w Poznaniu gwarantują szereg udogodnień dla mieszkańców.

 

Post Author: Mirek