Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu? Nieszczęśliwe wypadki mogą przytrafić się każdemu z nas. Jednym z nich może być zalanie mieszkania. Przyczyny takiego zdarzenia mogą być bardzo rożne. Przykładem może być awaria zaworów, a także usterki sprzętów czy niedopatrzenie swoje lub sąsiada. Niezależnie od przyczyny, zalane mieszkanie trzeba dokładnie osuszyć, ponieważ w przeciwnym wypadku można się narazić na bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Sposoby osuszania mieszkania

Sposobów osuszania mieszkania jest bardzo wiele. Przede wszystkim powinny być one dobrane do właściwych pór roku. Jeżeli zalanie miało miejsce w środku bardzo ciepłego lata, wystarczającym rozwiązaniem może się okazać otwarcie okien i drzwi na oścież, aby przewietrzyć pomieszczenia. Dopóki tylko pogoda to umożliwia można w ten sposób starać się wysuszyć tynki. Dodatkowo można także użyć ogrzewanie, aby wspomóc proces osuszania.

Jednak zalania, które nastąpiły, gdy aura jest mniej łaskawa należy potraktować w inny sposób. Wiele ciekawych informacji można naleźć na stronie: http://lakus.com.pl/osuszanie-budynkow/Wynajęcie sprzętów lub profesjonalnej ekipy, która zajmuje się osuszaniem to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu można mieć pewność, że cała wilgoć zostanie usunięta.

Osuszanie mieszkań

Osuszanie mieszkania po zalaniu może odbywać się na wiele sposobów. Bardzo skuteczne jest doprowadzenie suchego powietrza do wilgotnych sfer. Profesjonalne firmy wykorzystują w tym celu urządzenia, które charakteryzują się odpowiednią wydajnością, a praca wentylatorów dodatkowo je wspomaga. Ciekawym rozwiązaniem jest metoda kondensacyjna, czyli schładzanie powietrza poniżej danej temperatury. W ten sposób ma miejsce skraplanie wilgoci, która zostaje odprowadzona do kanalizacji lub jest zbierana w pojemnikach. Suche powietrze jest pogrzane, a następnie wydmuchane z urządzeń do pomieszczenia.

Innym rozwiązaniem jest metoda adsorpcji. Polega ona na odzyskiwaniu wody z powietrza za pomocą adsorbentu. Jest to rozwiązanie, które warto stosować w pomieszczeniach, w których temperatura jest niska.

Właściwe przygotowanie do osuszania mieszkań

Przed przystąpieniem do osuszania mieszkań, nie należy zapomnieć o przeprowadzeniu pomiarów wilgotności. Dzięki temu można zdecydować się na właściwą metodę działania. Kolejnym krokiem jest sporządzenie kosztorysu. Dokument ten należy przedstawić w zakładzie ubezpieczeń do weryfikacji. Firma zajmująca się osuszaniem przez cały czas monitoruje przebieg procesu osuszania pomieszczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w razie czego można zdecydować się na bardziej skuteczne posunięcia.

Osuszania ścian i budynków

Profesjonalne osuszanie ścian i budynków gwarantuje bardzo skuteczne efekty. Nowoczesne techniki można idealnie dostosować do konkretnej sytuacji, a innowacyjny i bezawaryjny sprzęt z pewnością sobie poradzi z nawet najpoważniejszym zalaniem.

W całym procesie osuszania znaczenie ma usuwanie wilgoci nie tylko ze ścian, ale także z murów. Jest to niezwykle istotne, aby całkowicie usunąć skutki poważniejszych powodzi. Jeśli zalanie jest rozległe, cały proces z pewnością będzie trwał przez dłuższy czas, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Nie należy wykonywać poszczególnych czynności zbyt szybko, ponieważ nagłe usunięcie wilgoci z mokrych murów, może doprowadzić do mniej lub bardziej poważnych uszkodzeń, które nie będą już takie łatwe do usunięcia. Wilgoć jest naprawdę niebezpiecznym przeciwnikiem i nie należy jej lekceważyć, ponieważ skutki mogą być poważne.

Post Author: Mirek