Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Dywan do salonu wydaje się być tylko niewiele znaczącym dodatkiem.

Prawda jest taka, że jest to jeden z tych elementów aranżacji, które w największym stopniu definiują charakter wnętrza. Na co zwrócić, wybierając nowy dywan? Na jakich modelach warto skupić się, odwiedzając sklep z dywanami?

Zanim zdecydujemy się na konkretny wariant dywanu, warto przyjrzeć się ofertom uznanych sklepów. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele ciekawych modeli, będących niezwykle stylowym uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Polecamy odwiedzić sklep interoom.pl, gdzie oferowane są najmodniejsze dywany, podbijające serca miłośników niebanalnego stylu z Polski i Europy.

Geometryczne wzory wciąż są na topie

Niektóre motywy nie starzeją się nigdy. Także w obecnym sezonie popularność rombów, trójkątów, prostokątów i innych figur nie maleje. Niepodważalną zaletą dywanów zaopatrzonych w takie aplikacje jest fakt, że doskonale komponują się z większością wnętrz. Najlepiej jednak pasują do nowoczesnych salonów. Jeżeli stawiamy na aranżację w stylu modern, dywan z geometrycznymi wzorami powinien stać się obowiązkowym punktem na liście zakupów.

A może coś w stylu retro?

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się też dywany z bogatą ornamentyką. Takie modele, wówczas importowane głównie z Turcji, były prawdziwym hitem lat 80. Dziś powraca ich czas. W sprzedaży znajdziemy modele, których wzory nawiązują do dawnej stylistyki, jak i zaopatrzone w celowo wykonane przetarcia i odbarwienia. Ciekawie prezentują się też modele uszyte z fragmentów starych kobierców. We wnętrzu, w którym dominuje stylistyka retro, sprawdzą się idealnie.

Jakie włókna wybrać?

Kupując nowy dywan, pod uwagę należy wziąć nie tylko wzór, ale także rodzaj włókien. Za najszlachetniejsze uchodzą modele wykonane z włókien naturalnych – bawełny, wełny i jedwabiu. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić za ostatni z wymienionych wariantów. Jeżeli jednak na dywan chcemy przeznaczyć nieco mniejszą kwotę, dobrym wyborem będzie wełna, która charakteryzuje się dużą elastycznością i wytrzymałością.

Nie należy jednak z góry skreślać włókien syntetycznych. Te będą dobrym wyborem dla alergików. Sztuczne materiały są też łatwe w czyszczeniu, więc jeżeli wśród domowników są mali milusińscy, warto wziąć pod uwagę taki wariant.

Post Author: Mirek