Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kupno mieszkania jest czynnością związaną z koniecznością wykonania wielu czynności. Przed rozpoczęciem współpracy z danym deweloperem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą uniknąć ewentualnego rozczarowania. Należy również zadawać pytania, celem zapewnienia sobie poczucia pewności i komfortu w trakcie zakupu wymarzonej nieruchomości. Tyczy się to szczególnie nowo wybudowanych mieszkań. Zgodnie z funkcjonującą od 2012 r. ustawą deweloperską, inwestor mieszkaniowy jest obowiązany do zapoznania klienta z kluczowymi informacjami dotyczącymi lokalu. Warto wiedzieć co to oznacza i o jakie informacje pytać opiekuna lokalu przed jego zakupem.

Obowiązki dewelopera

Deweloper jest zobowiązany do dostarczenia klientowi zainteresowanemu nieruchomością jej prospektu informacyjnego. W załącznikach dokumentu znajdują się dwa istotne elementy, czyli wzór umowy deweloperskiej oraz rzut kondygnacji interesującego lokalu. Pierwszy z nich można skonsultować z prawnikiem celem zwrócenia uwagi na kwestie, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się mało istotne dla nabywcy jak np. obecność klauzul niedozwolonych. Przed nawiązaniem współpracy powinno się więc sprawdzić intencje dewelopera a także zwrócić uwagę na jego reputację na rynku obrotu nieruchomościami.

Pytania do dewelopera

Chociaż prospekt informacyjny dostarcza wyczerpujących odpowiedzi na wiele potencjalnych pytań, zazwyczaj nie wyczerpuje tematu do końca. Potencjalna osoba zainteresowania kupnem lokalu powinna zapytać o dokładne wymiary mieszkania oraz o jego stan techniczny. Istotną kwestią jest również standard deweloperski, występujący na różnych poziomach. Nowe osiedla często budowane są w sposób zapewniający jego podwyższony standard, jednak zdarzają się wyjątki. W związku z tym warto zapytać inwestora o to w jakim stanie zostanie wykończony lokal np. czy zostanie w nim zamontowana armatura łazienkowa. 

Najłatwiejszym sposobem na inwestycje w nieruchomości jest kupno lokali z pierwszej ręki. Aktualnie powstaje wiele nowych osiedli o podwyższonej jakości powierzchni mieszkalnych, znajdujących się w wygodnych lokalizacjach. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.diamentowewzgorze.pl/

Post Author: Mirek