Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wielu osobom windykacja długów, kojarzy się z nieprzyjemnymi pismami, które mają na celu wymuszenie od naszego dłużnika spłaty wszystkich zobowiązań, faktur.

Jednak najczęściej firmy windykacyjne oferują szeroką i profesjonalną pomoc prawną, dzięki której możemy skutecznie windykować należności, firma windykacyjna może przygotować właściwe pismo, które przedstawi nasze rację w sporze, udowodnimy wykonanie usługi, wysłanie, dostarczenie towaru dla kontrahenta, na tej podstawie będziemy mogli się odzyskać nasze należności. Oczywiście przed kontaktem z firmą windykacyjną, należy wykorzystać wszystkie drogi, warto skontaktować się z kontrahentem który nam nie płaci, wyjaśnić sprawę, może się okazać że jest to chwilowy brak środków naszego kontrahenta, który ma wolę spłacić fakturę, jednak w danym miesiącu nie dysponuje odpowiednią kwotą, możemy umówić się na spłatę częściową, dzięki temu unikniemy drogi sądowej, interwencji komornika. Warto poszukiwać pozasądowych rozwiązań, zwłaszcza jeżeli współpracujemy z kontrahentem od dłuższego czasu. Należy zrozumieć że może mu się zdarzyć jakiś problem, wówczas możemy odroczyć termin płatności na inny miesiąc. Odzyskanie należności z pomocą firmy windykacyjnej

Możemy także kontynuować dostarczanie towarów czy usług, wiedząc że nasz kontrahent z czasem ureguluję wszystkie płatności, a współpraca będzie układała się pomyślnie.

Dzięki temu nie stracimy klienta, a zamrozimy jedynie na pewien czas płatności, z pewnością będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla obu stron. Jednak czasem możemy spotkać się z sytuacją kiedy nasz klient, kontrahent nie płaci świadomie, odwlekając płatności, próbując wykorzystać gotówkę którą nam jest dłużny w innych celach, inwestując ją. W tym wypadku przyda nam się skuteczna firma windykacyjna, która na początku będzie oczywiście chciała załatwić sprawę polubownie, unikając tym samym drogi sądowej, interwencji komornika. Z pewnością koszty sądowe odstraszają nierzetelnych kontrahentów, którzy widząc iż do gry wchodzi firma windykacyjna będą skłonni szybko spłacić należności.

Post Author: Mirek