Site Loader

Lepszy jakościowo podkład pod panele to także i znacznie mniej problemów powiązanych z wykładaniem. Mowa tu dokładnie o tym, że tani podkład rwie się pod butem roboczym, a potem o wiele szybciej zużywa już pod wyłożoną podłogą z paneli. Ludzie wybierają ten byle jaki podkład głównie ze względu na cenę, ale po tych dwóch lub trzech latach podłoga zaczyna trzeszczeć wyraźniej niż tuż po wyłożeniu. Zjawiska tego rodzaju nie są niczym nowym rzecz jasna, a ten lepszy podkład o grubości dwóch milimetrów ułożony na równej posadzce to brak niemiłych niespodzianek po wyłożeniu, o ile fachowiec który użył tego podkładu wymiótł z niego pył przed wyłożeniem paneli podłogowych.

Czynność ta jest bardzo ważną, bo drobiny piasku, czy też gruzu między podkładem a panelami to też trzeszczenie podłogi, czyli coś, czego wolimy uniknąć. Natomiast klasa podkładu to też bardzo ważna sprawa, bo po pewnym czasie podkład się nieco zużyje od samego chodzenia i bardziej od przestawiania mebli po podłodze wykonanej z paneli. Takie zużywanie się zawsze następuje, ale w przypadku taniego podkładu zużycie to jest raczej znacznym i następuje szybciej, często o te kilka lat szybciej. Dlatego para tani podkład plus tanie panele to podłoga, która może szybko się zużyć, nawet mniej niż w te trzy lata, a podkład wysokiej klasy o grubości dwóch milimetrów i panele z wyższej półki cenowej to nawet blisko dekada spokoju, a sama różnica w cenie w przypadku podkładu nie jest aż tak znaczącą.

Istnieje więcej niż jedna klasa podkładu pod panele i podobnie jest z samymi panelami podłogowymi i jedno i drugie kupuje się na metry kwadratowe. Dlatego też wyłożenie panelami takiego standardowego pokoju to nie problem i poradzi sobie z tym nawet taki średnio doświadczony amator, który robi to trzeci lub czwarty raz. Kiedyś było to trudniejsze, ale na chwilę obecną panele mają pióra i wpusty, czyli zabawa w klejenie odpada i to nawet w przypadku taniego typu paneli. Trzeba też pamiętać o tym że panele trzeba dobić do siebie z odpowiednią siłą za pomocą gumowego młotka, po to by ich nie uszkodzić. Praca ta wykonana poprawnie i z użyciem lepszego podkładu pod panele da nam dobrze wyciszoną podłogę na te osiem lub dziesięć lat, czyli tak długo remont będzie raczej zbędnym. Równie wiele znaczy też i to, że te odgłosy chodzenia po podłodze będą stłumionymi i dlatego w domu będzie można rozmawiać przy kawie i przy atrakcyjnym wizualnie poczęstunku znacznie mile, a o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Jednym słowem takie inwestowanie ma sens i z punktu widzenia finansowego i ze względu na podwyższony komfort. Zobacz: https://podlogi24.net/wineo-2mm-profesjonalny-podklad-pod-panele-wyciszajacy,-ogrzewanie-mistrz-!-wineo-soundprotect-o_l_1523.html

Post Author: Mirek