Site Loader

Podczas zimy utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu jest niezwykle istotne. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego problemu, jest ogrzewanie budynku paliwem stałym. Jakie będzie najlepsze? Ta kwestia nie powinna podlegać większej dyskusji, ponieważ największą ilość zalet ma ekogroszek. Czym jest i co go wyróżnia?

Czym jest ekogroszek?

Jest to rodzaj węgla opałowego, produkowanego z węgla brunatnego lub kamiennego. Ze względu na proces produkcji, wielkość jego ziaren wynosi średnio 15 mm. Z tego powodu, nadaje się on do zastosowania w kotłach z automatycznym podajnikiem.

Jakie ma zalety?

Podstawowym plusem jest spalanie się z bardzo znikomą ilością popiołu, to, w połączeniu z możliwością zastosowania automatycznych kotłów umożliwia stworzenie praktycznie bezobsługowego ogrzewania. Kolejną zaletą jest stosunkowo wysoka kaloryczność tego paliwa w stosunku do niskiej ceny. Z tego powodu ogrzewanie ekogroszkiem jest bardzo ekonomiczne. Warto też zauważyć, że ze względu na bardzo korzystny skład chemiczny, produkt ten spala się bez wytwarzania szkodliwych dla zdrowia związków chemicznym. Z tego powodu,nasz piec będzie nie tylko ekonomiczny, ale również ekologiczny. Dzięki zastosowaniu tego typu paliwa, możliwe jest spełnienie nawet najbardziej restrykcyjnych norm emisji zanieczyszczeń.

Brak zabrudzeń.

Kwestią często pomijaną przy wyborze opału, jest to, czy stosując dany materiał możliwe, jest zachowanie czystości w pomieszczeniu. W przypadku ekogroszku nie jest to problem. Szczelne pakowanie do worków o wadze ok. 25 kg umożliwia zachowanie porządku w kotłowni, a tym samym oszczędzi wysiłku związanego ze sprzątaniem.

Podsumowując, opał ten, ma niezwykle dużo zalet. Od korzyści ekonomicznych, przez ekologiczne, na braku konieczności sprzątania kończąc. Z tego powodu, każdy, kto zastanawia się, nad wymianą swojego starego pieca na nowy powinien, bardzo poważnie rozważyć opcję wyboru ekogroszku jako materiału opałowego

Post Author: Mirek