Site Loader

Wynajem magazynów samoobsługowych to usługa obecna w Polsce od ponad dziesięciu lat. Cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, a korzystają z niej zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność gospodarczą.

Czym jest magazyn samoobsługowy?

 

Magazyn samoobsługowy określany jest mianem mini przechowalni. To zupełne przeciwieństwo hal magazynowych wynajmowanych przez duże koncerny. Boksy znajdują się w większych obiektach przystosowanych do świadczenia usługi najmu. Ich powierzchnia wynosi od 1 m kw. do 20-25 m kw., w zależności od konkretnego usługodawcy.

 

Na jak długo można wynająć magazyn?

 

W Kangu Self Storage umowa najmu magazynów samoobsługowych zawierana jest na czas niekreślony, przy czym każda ze stron ma prawo wypowiedzieć ją w dowolnym momencie z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. Podpisując umowę, trzeba zwrócić uwagę na minimalny okres najmu – przeważnie wynosi on czternaście dni.

 

Kto i gdzie może wynająć magazyn samoobsługowy?

 

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, mogą wynajmować samoobsługowe powierzchnie magazynowe. Wrocław oraz inne największe miasta to lokalizacje, gdzie w Polsce funkcjonuje omawiana usługa. Usługa najmu adresowana jest do każdego, kto potrzebuje dodatkowego miejsca niezbędnego do przechowywania mienia – czy to prywatnego, czy firmowego.

 

Czy trzeba rezerwować magazyn?

 

Firmy działające na rynku self storage na ogół nie wymagają wcześniejszej rezerwacji boksu. Jeżeli powierzchnia, która interesuje klienta, jest wolna, formalności są załatwiane od ręki. Oczywiście warto sprawdzić, jakiej wielkości boksy znajdują się w ofercie wybranego usługodawcy.

 

Ile kosztuje wynajęcie magazynu samoobsługowego?

 

Wynajem magazynów samoobsługowych jest usługą dostępną w bardzo atrakcyjnych cenach. Średni koszt wynajęcia boksu o powierzchni 1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc. Stawki różnią się w zależności od miasta. Ponadto wpływ na ostateczną cenę mają takie czynniki jak długość najmu oraz wielkość magazynu i jego lokalizacja.

Post Author: Mirek