Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kto z nas nie chciałby oddać się relaksowi, w pięknym wnętrzu przypominającym pełne przepychu toalety hollywoodzkich gwiazd filmowych? Przy odrobinie wysiłku i odpowiednim doborze projektu i produktów, możemy osiągnąć ten efekt! Jak stworzyć łazienkę w stylu glamour we własnym mieszkaniu?

Meble i wyposażenie

Najważniejsze elementy wytwornej toalety to wyposażenie. Nieodzowne będzie lustro o dużej, bogato zdobionej ramie. Podczas projektowania przestrzeni, możemy postawić na styl retro glamour, lub rozejrzeć się za nowocześniejszymi modelami. Obowiązkowe cechy naszej armatury łazienkowej oraz mebli to niebanalne formy, szlachetne materiały oraz błysk złota, srebra i kryształu. Doskonałą opcją jeśli chodzi o wannę, będzie wanna wolnostojąca – idealna będzie zarówno ta śnieżnobiała, jak i zdobiona przy pomocy kryształów swarovskiego, lub złoconych ornamentów. Umywalka oraz reszta wyposażenia sanitarnego powinny być do niej dopasowane. Jeśli chodzi o dobór mebli panuje tu większa swoboda – najważniejsze są walory dekoracyjne. Prawdziwe perełki, jak stare toaletki lub wolnostojące regaliki łazienkowe możemy upolować na targach staroci i w sklepach z antykami. Po zakupie w bardzo prosty sposób będziemy mogli nadać im charakter idealnie wpisujący się w nasz projekt. 

Ściany i oświetlenie

Wyraziste i dekoracyjne oświetlenie to kwintesencja stylu glamour. Kryształowy lub pozłacany żyrandol lub lampa o oryginalnej, dekoracyjnej formie doskonale wpiszą się w nasze luksusowe wnętrze, a ich ciepłe światło podkreśli urodę zdobień i ornamentów. W doborze płytek ściennych oraz podłogowych, powinniśmy zachować niezbędny umiar. Najczęstszym zabiegiem w budowaniu tego typu projektów projektów jest wybór stonowanej podłogi, oraz nieco bardziej wyszukanych płytek ściennych. Jeśli mamy do czynienia z dużą przestrzenią możemy pozwolić sobie na ściany w konkretnym wzorze. Jeśli nasza łazienka nie jest największych rozmiarów, a zależy nam na ściennym deseniu – ograniczmy się do zastosowania ornamentów jedynie na jednej ze ścian.

Tworząc nasz wymarzony projekt nie zapominajmy też o pięknych dodatkach łazienkowe takich jak ręczniki, dywany czy zasłony, które dodadzą naszemu wnętrzu indywidualnego sznytu i wytworności. Warto również pamiętać o bezpiecznym umiarze w stosowaniu, złoceń, kryształów i bogatych zdobień. Niestety istnieje ryzyko, że nasz wymarzony glamour zamieni się w…kicz.

Więcej informacji na: https://mestspj.pl/

Post Author: Mirek