Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Oświetlenie LED cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Nie dzieje się tak bez powodu – na jego korzyść przemawia sporo przesłanek. Jakie są zalety tego oświetlenie i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie?

Oświetlenie LED – energooszczędność

 

Klienci sklepu Centrum Światła cenią oświetlenie LED przede wszystkim za energooszczędność. W dobie rosnących cen energii elektrycznej ma to niebagatelne znaczenie. W zależności od modelu żarówki LED zużycie prądu może być nawet do 90 proc. niższe w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Nie przekłada się to na spadek intensywności świecenia. Co więcej, żarówki LED świecą pełną mocą po zapaleniu światła – nie potrzebują czasu na rozgrzanie się, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych żarówek.

 

Oświetlenie LED – żywotność

 

Oświetlenie LED marki Philips czy innych znanych producentów wyróżnia się długą żywotnością. Średnia żywotność żarówki LED wynosi 50 tys. godzin, a niejednokrotnie nawet i dwa razy tyle. Z tego właśnie względu nie ma konieczności częstej wymiany żarówek – również i w tych pomieszczeniach, w których intensywnie korzysta się z oświetlenia. Zaletą omawianych żarówek jest to, że gdy ich żywotność dobiega końca, nie przestają świecić od razu – odbywa się to stopniowo, co daje czas na zakup kolejnych żarówek.

 

Oświetlenie LED – trwałość i bezpieczeństwo

 

Oświetlenie LED charakteryzuje się wysoką trwałością i wytrzymałością oraz odpornością na rozmaite czynniki zewnętrzne. Można je zatem z powodzeniem stosować w pomieszczeniach, w których panują specyficzne warunki, np. w kuchni czy łazience, gdzie panuje spora wilgoć. Żarówki LED potrzebują dość niskiego napięcia do zasilania, przez co znacząco spada ryzyko porażenia. Przez to, że się nie przegrzewają, nie są w stanie doprowadzić do awarii instalacji spowodowanej np. przepaleniem przewodów. Wypada także wspomnieć o tym, że oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska – świetnie wpisuje się w proekologiczne trendy, gdyż ulega pełnej biodegradacji i nie wytwarza szkodliwych substancji.

 

 

Post Author: Mirek