Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Budowa płotu otaczającego posesję nie musi być skomplikowana. Jeśli zależy nam na szybkim, łatwym i niedrogim montażu, postawmy na ogrodzenia panelowe. To rozwiązanie pozwala nawet na samodzielny montaż ogrodzenia. Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy.

Płoty systemowe – montaż ogrodzenia

Ogrodzenia panelowe są mocne, trwałe, łatwe w konserwacji, a do tego można je nabyć w atrakcyjnej cenie. Ich duża zaletą jest także nieskomplikowany montaż. Takie konstrukcje kupujemy w formie świetnie dopasowanych do siebie elementów. Wśród nich są przęsła ogrodzeniowe, słupki i wsporniki, a także akcesoria montażowe – obejmy i śruby. Do takich konstrukcji możemy też z łatwością dopasować bramy i furtki, a także prefabrykowane podmurówki. Montaż ogrodzenia powinniśmy poprzedzić przygotowaniem projektu inwestycji. Na planie działki rozrysujmy rozmieszczenie słupków, zaznaczmy także, gdzie powinny znaleźć się wsporniki stabilizujące ogrodzenie. Wszystkie obliczenia przeprowadźmy bardzo dokładnie. Pamiętajmy zwłaszcza o uwzględnieniu długości przęseł.

Montaż ogrodzenia – jak go przeprowadzić?

Zanim rozpoczniemy właściwy montaż ogrodzenia, musimy jeszcze właściwie przygotować podłoże. Chodzi zwłaszcza o wyrównanie terenu oraz usunięcie z nich różnych przeszkód – roślinności, korzeni i kamieni. Niekiedy będzie do tego potrzebny ciężki sprzęt. Kolejnym etapem jest właściwe osadzenie słupków ogrodzeniowych. Możemy wykonać go na swa sposoby – umocować je na betonowym cokole lub trwale osadzić w ziemi. Ten pierwszy sposób sprawi, ze płot będzie bardziej trwały, ale wymaga bardziej skomplikowanych prac murarskich. Gdy słupki są właściwie osadzone, przechodzimy do montażu pozostałych elementów ogrodzenia. Ten etap nie jest skomplikowany – przęsła mocuje się do stelaża za pomocą specjalnych obejm oraz śrub. Ostatnią czynnością jest osadzenie na płocie daszków i zaślepek z tworzywa sztucznego, które zabezpieczą konstrukcję przed deszczem i wilgocią.

Post Author: Mirek