Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Jeśli chcemy postawić dom to najczęściej finansujemy go z kredytu hipotecznego. Nie każdego stać na budowę domu, dlatego kredyt hipoteczny jest jedynym rozwiązaniem.

Otrzymanie kredytu nie jest dzisiaj takie proste. Trzeba spełnić wiele warunków. Jeśli mamy własną działkę to już jest połowa sukcesu. Banki wymagają dzisiaj zabezpieczenia kredytu w postawi wpłaty własnej. To może być dwadzieścia procent wartości domu. Jeśli mamy działkę to mamy ten problem rozwiązany. Banki przyznają nam kredyt i trzeba brać go w kilku transzach. Każda z tych transz jest sprawdzana, co oznacza, że pracownik banku przyjedzie na miejsce sprawdzić czy dane prace zostały wykonane.

Jeśli tak to otrzymujemy kolejne pieniądze. Tych pieniędzy jest zawsze więcej niż nam potrzeba. Ze wszystkich nie trzeba korzystać, ale mało, kiedy udaje się coś zostawić. Zawsze koszty wybudowania domu są wyższe od tych planowanych i trzeba się z tym liczyć. Wtedy nie będziemy mieć żadnego zaskoczenia. Lepiej postarać się o nieco wyższy kredyt hipoteczny gdyby okazało się, że nie jest potrzebny to całego nie wykorzystamy.

Zanim zaciągniemy kredyt hipoteczny powinniśmy zgłosić się do doradcy finansowego. Pomoże nam znaleźć ofertę, jaka będzie najlepsza na rynku. Na tym nam na pewno bardzo zależy żeby mieć ofertę dopasowaną do wszystkich swoich potrzeb.

Sprawdzamy warunki umowy, negocjujemy ceny, a to wszystko w naszym imieniu robi właśnie doradca finansowy, do którego się zgłosimy. Nie płacimy mu za pomoc, bank mu zapłaci, jeśli my się na kredyt hipoteczny zdecydujemy. Jest to osoba niezależna i wiarygodna, dlatego warto z takiej oferty skorzystać. Wybierając kredyt hipoteczny Kraków trzeba stawiać na specjalistę. Nie musimy wtedy się martwić, że wybierzemy przypadkowy kredyt. Taka osoba pomoże nam w wybraniu najlepszego kredytu hipotecznego, jaki pasuje do naszych zarobków i naszych możliwości. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na dziesiątki lat, dlatego tak bardzo ważne są warunki umowy, jaką mamy podpisać i trzeba to dokładnie sprawdzić i przeanalizować.

Post Author: Mirek