Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Gotowe meble kuchenne, które można kupić w sklepach, są niedrogie, ale nie zawsze są dobrze dopasowane zarówno do kuchni, jak i gustu kupującego.

Dobór odpowiednich mebli do kuchni może nastręczać niekiedy bardzo dużo problemów. Różne kuchnie mają różne wymiary. Także ich właściciele posiadają często odmienne potrzeby oraz wizje aranżacji wnętrza.  W związku z tym coraz większym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj kuchnie na wymiar, które można dopasować specjalnie do swoich wymagań!

Meble kuchenne na wymiar – indywidualny projekt

Gotowe meble kuchenne to przystępna cenowo propozycja, niemniej jednak nie zawsze są one idealnie dopasowane do wnętrza, w którym mają się znaleźć. Problemem są tutaj nie tylko mniejsze kuchnie, ale również te o całkiem sporych wymiarach, które mają być estetycznie i funkcjonalnie urządzone.

Alternatywna propozycja to kuchnie na wymiar, czyli inaczej meble kuchenne na wymiar, które mogą być dopasowane indywidualnie do potrzeb zamawiającego. Możliwości w ich kreacji są nieograniczone!

W przypadku mebli kuchennych na wymiar zakład stolarski, który je wykonuje, szykuje dla klienta indywidualny projekt. Uwzględnia on wymiary pomieszczenia, rozmieszczenie okien, drzwi, a także wymagania zamawiającego, w tym styl kuchni, konkretne meble i ich funkcje, wielkość powierzchni roboczej, rodzaje sprzętów kuchennych.

Wobec tego meble kuchenne na wymiar pozwalają na idealne dopasowanie nie tylko do samych wymiarów wnętrza, lecz też do gustu jego użytkownika!

Jak zamówić idealne meble na wymiar do swojej kuchni?

Zakłady stolarskie wykonujące kuchnie na zamówienie mogą pomóc swoim klientom zarówno w realizacji tych prostych, jak również bardziej złożonych projektów.

Kuchnie klasyczne, a może kuchnie nowoczesne? Niezależnie od gustu, można zlecić wykonanie w pełni odpowiadającego klientowi projektu. Do budowy swoich kuchni na wymiar zakłady stolarskie wykorzystują różnego rodzaju materiały, wśród których znajdują się płyty meblowe, w tym płyty wykończone na wysoki połysk, płyty fornirowane, drewno lite, a także szkło, które może być także dekoracyjnie drukowane. Dodatkowo, klient ma również możliwość samodzielnego wyboru typu zabudowy kuchennej – regałów, szafek, szuflad, wysp kuchennych. Kuchnie na wymiar mogą posiadać też zabudowane AGD. Co więcej, można wybrać wyposażenie wnętrza mebli, na przykład specjalne wkładki do szuflad, karuzele do szafek narożnych czy kosze ułatwiające segregowanie śmieci.

W związku z tym meble kuchenne na zamówienie mogą idealnie wpisywać się w potrzeby klienta – kuchnie na zamówienie to sprawdzony wybór dla tych, którzy nie chcą iść na kompromisy!

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Koszt wykonania mebli kuchennych na zamówienie jest wyższy niż zakupu mebli gotowych, niemniej jednak i tak na takie wyposażenie kuchni decyduje się wielu klientów. Co dokładnie wpływa na ceny wykonania zabudowy kuchni na wymiar?

  • Powierzchnia mebli kuchennych – rozliczenie najczęściej odbywa się od metra.
  • Wybrane przez klienta materiały – najtańsze to proste płyty meblowe, natomiast najdroższe to naturalne drewno. Duży wypływ na cenę mają także okucia meblowe.
  • Rodzaj i styl zabudowy – poziom jej skomplikowania, wykończenie.
  • Typ blatu kuchennego – najwięcej zapłacić trzeba za blaty kamienne.
  • Wyposażenie wewnętrzne szafek – wysokie jakości wyposażenie to większy koszt.
  • Oświetlenie – zintegrowane z zabudową meblową.
  • Koszty montażu mebli – niekiedy wliczane są w ogólną cenę, innym razem klient musi za nie dodatkowo zapłacić.

Kuchnia na wymiar? Wybierz fachowców!

Aktualnie meble kuchenne na zamówienie może wykonać dla swoich klientów wiele firm. Wśród nich znajdują się także firma Woodworks Studio z miasta Kraków, która już od lat zajmuje się projektowaniem i produkcją wyjątkowych mebli na zamówienie, w tym też mebli kuchennych.

Post Author: Mirek