Site Loader

Lubimy ładne wnętrza, tańczące światło, proste a efektowne zmiany otoczenia. Lubimy gdy wprowadza się je szybko, jakby mimochodem. Lubimy móc wybierać, bawić się formą i kolorem w otoczeniu. Prostym sposobem na dokonanie spektakularnych zmian w otoczeniu jest nowe lustro. Albo nawet kilka.

Powieś sobie lustro!

Może zdarzyć się tak, że wracasz do domu i kolejny raz stwierdzasz, że ukochane cztery kąty trochę Ci się już opatrzyły.  Przydałoby się coś zmienić? Może kolor ścian? Albo nowy obraz, czy kwietnik? Remont jest zbyt czasochłonny, a Ty potrzebujesz zmiany już. Jeśli nie mamy czasu na remont, albo nie mamy „ręki do roślin” sprytnym rozwiązaniem będzie nowe lustro. Lwią część, wśród wielu dekoracji proponowanych przez rynek wyposażeń, stanowią własnie one. Zróżnicowana charakterystyka luster ściennych pozwala na dobranie wzoru odpowiedniego do każdego wnętrza, na odnalezienie tego idealnego, jakby stworzonego specjalnie dla Ciebie.

Tradycyjne czy nowoczesne?

Może być płaską, prostą taflą, na stałe wmurowaną lub przyklejoną do ściany. Może być na wskroś nowoczesne, otoczone prostą, metalowa ramą, albo ubrane w bogato zdobione, złocone ramy, które nawiązują ornamentyką do wzornictwa baroku, rokoko czy art nouveau. Nowoczesne, z własnym, wbudowanym oświetleniem, będzie dobrym źródłem światła w łazience, przedpokoju, czy nad toaletką. Klasyczne – będzie zdobiło każde wnętrze. Styl lustra bez trudu możemy dopasować je do wystroju naszego mieszkania. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wybrać model, który będzie kontrastował swoim charakterem z resztą wyposażenia. Jeśli nasze wnętrze utrzymane jest w ascetycznej, minimalistycznej formie, duże lustro w mocno zdobionej ramie stanie się na pewno ciekawym, przyciągającym wzrok akcentem. Podobnie zadziała powieszenie na gładkiej, pustej ścianie kilku zwierciadeł w rożnych, wyszukanych ramach. 

Cokolwiek wybierzesz… 

Bez względu na to, jakie lustro wybierzesz, czy zdecydujesz się na taflę otoczona prostym, skromnym profilem, czy ramą bogato zdobioną rzeźbieniami, czy może wykończoną mozaiką, witrażem, czy metalowymi szprosami, lustro zawsze będzie przyciągało wzrok. Warto powiesić je w miejscach, gdzie czasem brakuje nam światła. Kilka luster, zmyślnie rozmieszczonych w pokoju, pozwoli zwielokrotnić ilość światła wpadającego przez okno. Ciekawy widok odbity w lustrze stworzy żywy, zmieniający się wraz z pogodą i porami roku, obraz. W niewielkich pomieszczeniach dobrze wkomponowane lustro ścienne da iluzję większej przestrzeni. Wreszcie duże, dyskretnie oświetlone lustro, zawieszone w przedpokoju pozwoli przed wyjściem z domu upewnić się, kto jest najpiękniejszy w świecie. 

Post Author: Mirek