Site Loader

Deski tarasowe wykonane z kompozytu to świetna alternatywa dla drewnianego tarasu. Tarasy wykonane z kompozytu cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego zauważamy wzrost zainteresowania deskami kompozytowymi? Przede wszystkim deski wykonane z kompozytu są zarówno piękne i stylowe, jak i bardzo funkcjonalne. Nie sprawiają tyle problemu co taras wykonany z drewna, ponieważ nie wymagają specjalnej konserwacji. Jednak warto znać kilka zasad, które sprawdzą się w przypadku takich miejsc. Jak zatem w prosty sposób zadbać o taras z desek kompozytowych?

Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych – zasady

Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych nie jest tak wymagająca jak konserwacja tarasu wykonanego z drewna. Jeśli interesujesz się takim rozwiązaniem, możesz z powodzeniem zainwestować w deski WPC, które idealnie sprawdzą się na tarasie. Jednak jeżeli chcesz, aby Twój taras prezentował się dobrze i służył Ci przez wiele lat, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, do których warto się zastosować.

  • Unikaj zalegającej wody na tarasie

Mimo ze deski kompozytowe są odporne na wilgoć oraz gnicie, należy zadbać o to, aby były suche, co sprawi, że będą w dobrej kondycji przez dłuższy okres. Z powodu dużej wilgotności i ciepłego powietrza, deski kompozytowe mogą ulec pewnym zniszczeniom. Aby uniknąć problemów, należy zadbać o odpowiednią wentylację. Upewnij się, że pod podkładem jest odpowiednia ilość pustej przestrzeni.

Warto pamiętać również o tym, aby regularnie czyść ryfle (drążenia w deskach). Powierzchnię tarasu najlepiej czyścić myjką wysoko ciśnieniową. Strumień wody powinien być skierowany równolegle do ryflowań. Nie należy używać również wycieraczek czy dywaników wykonanych z tkanin, które będą kumulować w sobie wodę.

  • Usuwaj wszelkie plamy oraz zabrudzenia na bieżąco

Tak jak w przypadku innych materiałów, plamy na deskach należy usuwać jak najszybciej. W tym celu wystarczy, że użyjesz rozcieńczonego płynu do mycia naczyń i wody. Przyda się także myjka wysokociśnieniowa.

  • Usuwaj na bieżąco śnieg oraz lód zalegający na tarasie

W czasie opadów śniegu oraz przymrozków należy oczywiście regularnie usuwać zalegający na tarasie śnieg czy lód. Lód oraz śnieg możesz usuwać za pomocą soli kamiennej, oraz plastikowej łopaty do odśnieżania. Pamiętaj, aby robić to ostrożnie, by nie porysować desek. W miarę możliwości warto również usunąć sól, aby nie dostała się w głąb materiału.

Jak zadbać o taras z desek kompozytowych – podsumowanie

Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych nie jest trudna. Wystarczy, że przestrzega się kilku zasad. Jeżeli szukasz pięknych desek na swój nowy taras, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą Fabryki Tarasów. Sprawdzony producent desek tarasowych kompozytowych to gwarancja pięknego i funkcjonalnego tarasu!

Post Author: Mirek